Nie przeszkodziły mu nawet gorsze dane o produkcji przemysłowej w naszym kraju w lipcu. Nastroje są wciąż dobre, a to sprzyja zarówno polskiej walucie, jak i obligacjom. Złoty utrzymywał wczoraj trend zwyżkowy. Po otwarciu na poziomie 3,95 za euro i 3,07 za dolara w następnych godzinach handlu nieustannie zyskiwał. W godzinach popołudniowych kurs EUR/PLN spadł poniżej 3,93, a USD/PLN zniżkował przejściowo nawet o blisko 3,04.
Na rynku długu osłabiły się nieco papiery z krótkiego końca krzywej rentowności. Mogło to być wynikiem gorszych danych o produkcji przemysłowej, które w zestawieniu z wcześniejszymi słabszymi, niż oczekiwano, danymi o wzroście wynagrodzeń zachwiały wiarą w rychłe podwyżki stóp procentowych. Pod koniec sesji rentowność dwulatek wynosiła 4,69 proc. i wzrosła w stosunku do godzin porannych o 2 pb, rentowność pięcio- i dziesięciolatek wyniosła odpowiednio 5,10 i 5,5 proc.
Popularność polskich papierów wśród inwestorów zagranicznych nie dziwi, gdy z jednej strony spojrzymy na spadającą rentowność na rynkach rozwiniętych, a z drugiej na brak podaży na rynku krajowym. Najbliższe dni powinny przynieść kontynuację tych trendów. Do końca miesiąca pozostały praktycznie dwie istotne publikacje makroekonomiczne, a RPP prawdopodobnie pozostawi stopy procentowe na obecnym poziomie.
[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]