Synthaverse finiszuje ze strategiczną inwestycją. Akcje drożeją

Synthaverse formalnie zakończyło budowę nowego zakładu Onko BCG, co oznacza, że może on już rozpocząć działalność operacyjną.

Publikacja: 10.07.2024 10:47

Synthaverse finiszuje ze strategiczną inwestycją. Akcje drożeją

Foto: materiały prasowe

Informacja ta zachęciła inwestorów do wzmożonych zakupów akcji rodzimego producenta leków, które podczas pierwszych minut środowej sesji drożały nawet o ponad 9 proc.

Inwestycja pochłonęła ponad 100 mln zł. Nowy zakład wyposażono w jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie, która pozwoli na kompleksowe prowadzenie produkcji przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań. Jej wydajność to 10 mln fiolek rocznie, i to w dwóch różnych formatach. 

Synthaverse zapowiada skokowy wzrost mocy

Jak zapowiada spółka dzięki tej inwestycji jej potencjał wytwórczy znacząco się zwiększy. - Inwestycja skokowo zwiększy możliwości produkcyjne, a w konsekwencji sprzedażowe deficytowego leku Onko BCG, stosowanego do innowacyjnej immunoterapii raka pęcherza moczowego. Cieszy nas perspektywa zwiększenia produkcji Onko BCG o około 300 tysięcy opakowań rocznie. W 2026 roku chcemy dojść do pełnej operacyjności, zarówno nowego zakładu produkcyjnego, jak też nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego, co podniesie nasze moce w zakresie Onko aż siedmiokrotnie - wyjaśnia Mieczysław Starkowicz, prezes Synthaverse.

Spółka podkreśla, że nowy zakład wyróżnia najnowocześniejsza infrastruktura i park maszynowy, w najwyższym standardzie jakościowym, zarówno GMP, jak i akceptowanym przez FDA. - Oznacza to, że możemy produkować na wszystkie, nawet najbardziej wymagające rynki na świecie. Lek Onko BCG, który będzie produkowany w nowym zakładzie, jest stosowany w terapii onkologicznej, gdzie występuje światowy deficyt. Obecnie sprzedajemy wszystko, co wyprodukujemy. Dlatego jest to dla nas niesamowity potencjał do wzrostu: znikoma konkurencja (jest aktualnie dwóch liczących się graczy oprócz nas), stale rosnący rynek (wg danych WHO liczba pacjentów zwiększy się o 70% w ciągu 20 lat) i bardzo wysoka bariera wejścia - niemal jesteśmy pewni, że konkurencji nie przybędzie - wskazuje Jakub Winkler, członek zarządu Synthaverse.

Z początkiem tego roku spółka uruchomiła nowe centrum badawczo-rozwojowe, będące drugą ze strategicznych inwestycji Synthaverse, którego celem jest opracowywanie i wdrażanie na rynek produktów leczniczych charakteryzujących się wysoką innowacyjnością.

Medycyna i zdrowie
Wtorek na giełdzie: biotechnologiczne spółki nadal błyszczą
Materiał Promocyjny
Financial Controlling Summit
Medycyna i zdrowie
Solidny zastrzyk gotówki dla polskiej biotechnologii
Medycyna i zdrowie
Biotechnologia na fali. WIG-leki liderem wzrostów na giełdzie
Medycyna i zdrowie
Airway Medix nie spłaciło raty kredytu. Co dalej?
Medycyna i zdrowie
Airway Medix ma kłopoty. Nie spłaciło raty
Medycyna i zdrowie
Dobre wieści z Pure Biologics, jest inwestor. Akcje drożeją