Takie zachowanie się cen jest tu więc pierwszym, poważniejszym ostrzeżeniem przed możliwością pojawienia się większej korekty aktualnego trendu umocnienia złotego, jaki widoczny jest tu od ponad trzech miesięcy. W przypadku dolara zadaniem kupujących w krótkim terminie będzie wyjście ponad 2,79 i jeśli rynek zdoła się tam dłużej utrzymać, byłby to pierwszy sygnał do zapoczątkowania korekty na tej parze, w ramach której byłaby szansa na dotarcie w rejon 2,85, czyli przełamanego wcześniej dołka z grudnia, który jest tu kolejnym, istotnym oporem.
EUR/PLN
Osłabienie złotego widoczne było także na eurozłotym. Tutaj najbliższym istotnym oporem jest rejon 3,7650 - 3,77 i w zasadzie dalszy kierunek zmian cen na tej parze może w dużej mierze zależeć od zachowania się popytu w rejonie tego oporu. Jeśli podaż przeważy, wówczas wymowa rynku nadal pozostawała będzie pro-spadkowa, natomiast w przypadku udanego powrotu powyżej tej bariery należałoby się liczyć z możliwością przedłużenia korekty w kierunku 3,80.
PLN BASKET
Osłabienie złotego widoczne było także w przypadku koszyka, który powrócił powyżej poziomu najbliższego oporu przy 3,2630, gdzie zlokalizowany był dołek sprzed dwóch tygodni. Jest to więc już pierwszy symptom poprawy sytuacji, natomiast kolejnym zadaniem kupujących będzie wyjście powyżej okolic 3,29, gdzie znajdują się zeszłotygodniowe maksima. Ich przekroczenie otwierałoby tu bowiem drogę do testowania 3,32. Rolę wsparcia pełni zakres 3,2430 - 3,2450.