Najważniejszy jednak jak zwykle będzie komentarz uzasadniający samą decyzję oraz wskazujący na kierunek dalszej polityki monetarnej. Z Niemiec poznamy produkcję przemysłową za czerwiec. Prognozuje się jej wzrost o 0,8%, jednak ze względu na sytuację gospodarczą można spodziewać się spadku poniżej 0. Z Wielkiej Brytanii poznamy decyzję BoE o wysokości stóp procentowych. Oczekuje się pozostawienia ich na niezmienionym poziomie. Informacja ta może zwiększyć zmienność na rynku funta szterlinga. Z USA poznamy liczbę noworejestrowanych bezrobotnych. Można spodziewać się wyższej wartości niż poprzednie 448 tysięcy. Indeks podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym szacowany jest na (1,3)%, przy poprzednim odczycie na poziomie (-4,7). Dzisiaj zmienność na rynku może być większa niż zwykle. Giełda w Nowym Jorku zyskała na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 11656,07 pkt., tj. 0,35%.
O godzinie 08.05 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5452 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: godziny sesji nocnej przyniosły nieudaną próbę zejścia cen poniżej psychologicznej bariery 1,5400. Kilkakrotny atak na ten obszar pokazał, że w ujęciu intra day stanowi on lokalne wsparcie. Silna techniczna bariera dla dalszej aprecjacji waluty amerykańskiej zlokalizowana jest natomiast dopiero w pobliżu 1,5310 - 1,5340. Biorąc pod uwagę dotychczasowe bardzo konsekwentne zwiększanie popytu na dolara oraz dzisiejsze informacje o charakterze makroekonomicznym (w tym decyzję w sprawie stóp procentowych ECB oraz Banku Anglii) nie można jeszcze wykluczyć kolejnej próby umocnienia dolara poniżej figury 1,5400. Obraz techniczny tej pary dość wyraźnie sugeruje jednak wygaszanie obecnej fali spadków. Nie uwzględniając czynników zewnętrznych coraz bardziej prawdopodobna staje się reaktywacja długich pozycji.
RYNEK KRAJOWY
Na rynku naszym wciąż można zaobserwować dominacją podaży naszej waluty. Euro w stosunku do naszej waluty pozostawało w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 3,2380 a 3,2338. Dolar natomiast pomiędzy 2,0918 a 2,0990. Dziś nie poznamy żadnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Polski. Dla kursu naszej waluty może mieć wpływ dzisiejsza decyzja Banku Czech w sprawie wysokości stóp procentowych. Ewentualna obniżka może spowodować zwiększenie podaży naszej waluty. Giełda w Warszawie straciła na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2669,55 pkt., tj. (-2,21)%.