Reklama

Czy jest szansa na deregulację w zakresie raportowania emitentów

W dniu 24 czerwca 2025 r. weszło w życie nowe rozporządzenie ministra finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych.
Robert Wąchała wiceprezes zarządu Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Robert Wąchała wiceprezes zarządu Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Foto: materiały prasowe

Rozporządzenie to miało na celu wykonanie upoważnienia zawartego w art. 60 ust. 2 ustawy o ofercie publicznej, którego dotychczasowa treść zmieniona została przez ustawę implementującą dyrektywę CSRD. Zmiana treści przepisu zawierającego upoważnienie do wydania rozporządzenia polegała na dodaniu w tym przepisie odniesienia do kwestii zrównoważonego rozwoju i tym samym obligowała ministra finansów do wydania nowego rozporządzenia. Wielu uczestników rynku kapitałowego pewnie zdziwiło się treścią tego nowego rozporządzenia, bo nie zawierało ono realizacji postulatów deregulacyjnych, które zostały zgłoszone zarówno przez SEG, jak i zespół deregulacyjny Rafała Brzoski. Dlaczego tak się stało i czy to oznacza, że postulaty te zostały odrzucone, spieszę wyjaśnić.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama