W najnowszym Sąd Apelacyjny w Białymstoku postanowił o zabezpieczeniu powództwa funduszu Epsilon o stwierdzenie nieważności lub uchylenie uchwał czerwcowego walnego zgromadzenia poprzez wstrzymanie ich wykonania oraz zawieszenie postępowania rejestrowego, które dotyczy wpisania zmian wynikających z tych uchwał.
Pepees podał informację o postanowieniu 29 października. Z raportu bieżącego wynika, że Sąd Apelacyjny wydał decyzję już 2 października. Spółka podkreśla jednak, że do dnia dzisiejszego nie otrzymała odpisu tego postanowienia.
Kością niezgody jest uchwalone w czerwcu podwyższenie kapitału. Epsilon FIZ Aktywów Niepublicznych zaskarżył część uchwał podjętych podczas tego walnego zgromadzenia. Atmosferę podgrzewa fakt, że zarząd przed walnym zgromadzeniem pozbawił fundusz prawa głosu z większości akcji. Twierdził, że to skutek naruszenia przepisów, związanych z nabyciem znaczących pakietów (fundusz zaprzecza). W wyniku decyzji dotyczącej utraty prawa głosu z większości akcji posiadanych przez Epsilon, zarządowi Pepeesu – przy poparciu Michała i Maksymiliana Skotnickich – udało się przegłosować kontrowersyjną uchwałę upoważniającą go do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego z możliwością wyłączenia prawa poboru.
Zarząd przekonuje, że emisja leży w interesie spółki. Realizacja opublikowanej niedawno strategii inwestycyjnej ma ją kosztować około 90 mln zł. Zarząd sygnalizuje też, że kluczowe dla dalszego rozwoju giełdowej grupy będzie nawiązanie współpracy z partnerem branżowym, w szczególności z sektora spożywczego, farmaceutycznego, suplementów diety i produktów przeznaczonych dla dzieci.