Parlamentarny Klub Koalicji Obywatelskiej złoży do marszałek Sejmu wniosek o prace nad ustawą, która została przygotowana i złożona jeszcze na początku tej kadencji. Zgodnie z nią zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony, a pracownicy będą mieli zagwarantowane wolne przynajmniej dwie wolne niedziele w miesiącu.
– Ta ustawa jest szkodliwa i to się nie zmieniło. Niemniej teraz przy takich kłopotach branży handlowej trzeba jej dać wszelkie sposoby, aby negatywne skutki zamrożenia gospodarki zmniejszać – mówi Paulina Hennig-Kloska, posłanka Koalicji Obywatelskiej.