Niesamowite emocje, jakich dostarczyła finałowa rozgrywka tegorocznej gry giełdowej „Parkietu”, powoli opadają, ale radość zwycięzców z tytułu mistrzów inwestycji oraz nagród finansowych i rzeczowych zapewne potrwa jeszcze długo.

Nagrodami za pierwsze miejsca w rankingach tygodniowych były hulajnogi elektryczne marki Xiaomi.

Nagrodami za pierwsze miejsca w rankingach tygodniowych były hulajnogi elektryczne marki Xiaomi.

Fotorzepa/Jerzy Dudek

Wielki finał po czterech tygodniach rywalizacji

W poniedziałek w Sali Notowań GPW, najważniejszym miejscu dla inwestorów, odbył się finał Parkiet Challenge. Najmocniejsza dziesiątka zawodników z pierwszego etapu naszej gry rywalizowała o tytuł najlepszego inwestora oraz sowite nagrody finansowe i rzeczowe. Do dyspozycji mieli kontrakty terminowe dostępne na GPW, a także wypracowany podczas pierwszego etapu gry kapitał.

Czytaj więcej

Finał gry giełdowej Parkiet Challenge otworzył Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu”.
Po gorącym finale poznaliśmy mistrza inwestycji 2022 roku

Od początku poniedziałkowej sesji wydawało się, że atmosfera z uwagi na okres przedświąteczny i w związku z tym ograniczoną aktywność inwestorów będzie dość senna, dlatego uczestnicy finału skupili się na selekcji. Część zagrała np. na zwyżki WIG20, które chwilami sięgały 0,7 proc. Inni stawiali m.in. na spadki CD Projektu. Oba te zagrania dały swoim autorom pozycje liderów na wiele długich godzin. Wszystko zaczęło się jednak zmieniać w ostatnich godzinach sesji. Ostateczny zwycięzca czekał w blokach startowych do ostatniej godziny poniedziałkowej sesji. Postawienie wszystkich kart na osłabienie złotego przyniosło mu szybkie kilkanaście procent zysku, który utrzymał do ostatecznego rozliczenia. To wystarczyło, by zostać tegorocznym mistrzem inwestycji.

Za zajęcie drugiego miejscach w rankingach tygodniowych na uczestników czekały konsole do gier wideo

Za zajęcie drugiego miejscach w rankingach tygodniowych na uczestników czekały konsole do gier wideo Xbox Series S.

Fotorzepa/Jerzy Dudek

Nagrody trafiają do uczestników

W ten sposób dobiegła końca czwarta edycja Parkiet Challenge. Tym razem w całych rozgrywkach udział wzięło około 1,5 tys. inwestorów, którzy na początek mieli do dyspozycji wirtualne 15 tys. zł.

Na najmłodszego finalistę czekała nagroda specjalna. Trafiła do Emila Nowaka, zarazem tegorocznego z

Na najmłodszego finalistę czekała nagroda specjalna. Trafiła do Emila Nowaka, zarazem tegorocznego zwycięzcy Parkiet Challenge.

Fotorzepa/Jerzy Dudek

Po każdym z czterech tygodni konkursu przyznawaliśmy nagrody dla najlepszych. Zwycięzca rankingu tygodniowego otrzymywał hulajnogę elektryczną. Gracz z drugiego miejsca był nagradzany konsolą gier wideo, z kolei za ostatnie miejsce podium rozdawaliśmy czytniki elektroniczne.

Nagrodami za trzecie miejsca w rankingach tygodniowych były e-czytniki oraz vouchery do realizacji n

Nagrodami za trzecie miejsca w rankingach tygodniowych były e-czytniki oraz vouchery do realizacji na Nexto.pl

Fotorzepa/Jerzy Dudek

Dziesiątka najlepszych z pierwszego etapu awansowała do wielkiego finału, w którym walka toczyła się o nagrody główne, których pula sięgała 30 tys. zł, a także szereg nagród rzeczowych.

parkiet.com