Do najlepszych uczestników finału Parkiet Challenge trafiły nagrody. Mirosław Bernat, mistrz konkursu otrzymał 15 tys. zł. Na drugim miejscu znalazła się Agnieszka Jarosz, która odebrała 10 tys. zł, a trzecie miejsce zajął Kamil Ceglarek, który otrzymał 5 tys. zł. Nagrodziliśmy też wszystkich dziesięcioro uczestników finału dyplomami i upominkami od partnerów gry giełdowej "Parkietu".

Wszyscy finaliści Parkiet Challenge otrzymali m.in. czytniki Kindle i inne upominki.

Laureaci nagród dla najlepszej inwestorki i inwestora po I etapie. Nagrodami są vouchery na rowery elektryczne od eGroclin.

Rozpoczynamy rozdanie nagród

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści parkiet.com za pół ceny

KUP TERAZ

[aktualizacja 17:35]

Emocjonującą walkę pod koniec sesji wygrał Mirosław Bernat. Jego pozycje przyniosły ponad 15 proc. zysku. Gratulujemy!

[aktualizacja 17:20]

Rozgrywka zakończona. Przed nami już tylko rozdanie nagród.

[aktualizacja 16:54]

Przed nami ostatnie chwile finałowej rywalizacji. Do tej pory zostały zawarte 324 transakcje, jednak czołowa piątka nie dokonuje już w ostatnich kwadransach większych przetasowań w portfelach. Dzięki zmienności rynku mamy jednak zmianę na pierwszym miejscu w klasyfikacji – pierwsze miejsce znów zajmuje Mirosław Bernat, który ma tylko niecałe 300 zł przewagi nad Agnieszką Jarosz.

[aktualizacja 16:23]

Im bliżej końca, tym większe emocje w finale Parkiet Challenge! Na rynku podaż zaczęła dociskać, indeksy notują dzienne minima (WIG20 spada o nieco ponad 1 proc), a to przekłada się na zmiany w naszej klasyfikacji. W tej chwili znów na pierwszym miejscu jest Agnieszka Jarosz, a na drugiej spadł Mirosław Bernat. Różnica w wartości portfeli uczestników jest jednak symboliczna. Do końca gry zostało kilkadziesiąt minut i jeszcze wszystko jest możliwe.

[aktualizacja 16:06]

Przed nami ostatnia godzina zmagań w tegorocznym finale Parkiet Challenge. Na finiszu, liderem pozostaje Mirosław Bernat (miron). Agnieszka Jarosz (Zosia) i Aleksandra Jarosz (ZUZIA) również znajdują się na podium. Paniom sprzyjają spadki na rynku, bowiem obie zajęły krótkie pozycje. Nic jednak nie jest jeszcze przesądzone, tym bardziej, że różnice między 3. a 6. miejscem są bardzo niewielkie.

Wyprzedaż pod koniec sesji znów nabiera tempa. WIG20 spada o ponad 0,9 proc. i zbliża się do dziennego minimum, które osiągnął w pierwszych minutach handlu.

[aktualizacja 15:46]

Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa w Noble Securities będzie naszym kolejnym gościem. Zapraszamy na rozmowę o godz. 16:00.

[aktualizacja 15:07]

Przetasowania w gronie liderów. Na trzecią pozycję wszedł Kamil Ceglarek, który występuje pod nickiem Amator94. Awans w górę zapewniły mu udane transakcje na kontraktach terminowych na akcje CD Projektu i Mercatora.

[aktualizacja 15:00]

Rozmawiamy z Michałem Seidelem, członkiem zarządu Groclin i prezesem spółki zależnej eGroclin.

[aktualizacja 14:47]

Rozmawiamy z kolejnym finalistą Parkiet Challenge – Kamilem Ceglarkiem, w grze pod nickiem Amator94. Jaką strategię obierze na końcówkę konkursu?

[aktualizacja 14:17]

Trwa zacięta walka o pierwszą pozycję. Na chwilę odzyskała ją Agnieszka Jarosz, jednak Mirosław Bernat nie daje za wygraną i m.in. dzięki przegrupowaniu w portfelu znów jest na czele. O jego wyniku decydują w tym momencie długie pozycje w kontraktach na Allegro i Mercatora, a także krótkie na JSW.

Oto aktualna klasyfikacja:

[aktualizacja 14:09]

WIG20 traci 0,7 proc., ale dzisiejsze wahania nie są zbyt duże. Jeśli finaliści Parkiet Challenge chcą skorzystać ze zmienności na poszczególnych spółkach, poniższa tabela sugeruje, że powinni skupić się np. na CD Projekcie, który w WIG20 rośnie najmocniej. Z kolei spółki, które tracą najmocniej to JSW, Asseco Poland i Lotos.

[aktualizacja 14:00]

Zapraszamy na rozmowę z Grzegorzem Zalewskim, ekspertem DM BOŚ

[aktualizacja 13:48]

Garść statystyk: uczestnicy wykonali łącznie 200 transakcji, a ich wartość przekracza 53 tys. zł. Na pozycji lidera znajduje się miron, którego portfel urósł o ponad 8 proc., do niecałych 20 tys. zł. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się odpowiednio Zosia (19,6 tys. zł) oraz Tailor (19,4 tys. zł).

[aktualizacja 13:41]

Przez cały dzień rozmawiamy w Parkiet TV z ekspertami i uczestnikami finału. Wszystkie rozmowy przeprowadza Przemysław Tychmanowicz

[aktualizacja 13:30]

Przemysław Tychmanowicz będzie rozmawiał z Danielem Gruszką, który gra pod nickiem „Tailor”.

[aktualizacja 13:19]

[aktualizacja 13:00]

Zapraszamy na rozmowę z Bartłomiejem Grelewiczem, dyrektorem inwestycyjnym w Biurze Doradztwa i Funduszy Inwestycyjnych Citi Handlowy.

[aktualizacja 12:19]

Tymczasem na rynku wciąż mamy lekkie spadki, jednak są one mniejsze niż w pierwszej części sesji. WIG20 spada o 0,5 proc., a na celowniku sprzedających jest przede wszystkim Asseco Poland (-3 proc.). Z kolei liderem zwyżek jest CD Projekt, którego akcje zyskują 1,5 proc.

[aktualizacja 12:13]

Uczestnik miron pozycję lidera zawdzięcza przede wszystkim odbiciu kursu kontraktów na akcje Allegro.

[aktualizacja 12:04]

Nowy lider! Mirosław Bernat (miron), który rozpoczynał z 6. pozycji obecnie obejmuje prowadzenie. Przyznaje jednak, że pierwsza połowa dzisiejszej sesji jest wymagająca. W czwartek indeksy wyraźnie wzrosły, jednak dziś sytuacja nie jest tak optymistyczna. Mimo tego, udało mu się już wypracować 6 proc. zysku. Co ciekawe, Pan Mirosław jest tatą zeszłorocznego laureata drugiego miejsca w Parkiet Challenge – Roberta Bernata.

[aktualizacja 12:00]

O 12.00 naszym gościem w studiu na Sali Notowań będzie gospodarz tego miejsca – Piotr Borowski, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych. Porozmawiamy m.in. o edukacji inwestorów, tym, co się działo w tym roku na rynku, oraz czego można się spodziewać w 2022 roku.

[aktualizacja 11:36]

Agnieszka Jarosz (nick Zosia), która przystępowała do finału jako liderka, rozpoczęła handel od krótkich pozycji na WIG20 i na PKO BP. Jak na razie przynoszą ok. 3,5 proc. straty, jednak pozwalają jej utrzymać pierwsze miejsce. Ale przewaga nad drugim miejscem to zaledwie kilka złotych.

[aktualizacja 11:00]

Z Sebastianem Ziółkowskim, dyrektorem departamentu sprzedaży i marketingu w AgioFunds TFI rozmawia Przemysław Tychmanowicz

[aktualizacja 10:01]

Trwa zacięta walka o pierwsze miejsce. Na pozycji lidera co chwilę rotują się Agnieszka Jarosz (Zosia) i Daniel Gruszka (Tailor).

[aktualizacja 09:33]

I już po niecałej godzinie rozgrywki mamy zmianę lidera! Na pierwsze miejsce wskoczył Tailor, czyli Daniel Gruszka, który ma już dziś ponad 6 proc. zysku. To efekt m.in. udanej transakcji na kontraktach na Allegro i JSW. Kursy obu tych spółek są dziś na lekkim minusie.

[aktualizacja 09:24]

Początek sesji nie jest łatwy. WIG20 spada co nie pozostaje bez wpływu na wyniki finalistów. Na pierwszym miejscu utrzymuje się Agnieszka Jarosz, kryjąca się pod nickiem „Zosia”, jednak jej stopa zwrotu wynosi minus 1,72 proc. Na drugie miejsce wskoczył „Tailor” czyli Daniel Gruszka, który jest ponad 4 proc. na plusie.

[aktualizacja 09:00]

Uczestnicy Parkiet Challenge handlują dzisiaj kontraktami terminowymi, które ze względu na mechanizm dźwigni oznaczają dużą zmienność w portfelach. - Kontrakty terminowe – wyższa szkoła jazdy. Formuła 1 na rynku kapitałowym – mówił na otwarciu finału Piotr Borowski z zarządu GPW.

[aktualizacja 08:52]

[aktualizacja 08:37]

Sala już gotowa. Za chwilę rozpocznie się finał Parkiet Challenge.

Pierwszy etap Parkiet Challenge trwał cztery tygodnie i zakończył się 3 grudnia. Dzisiaj do rywalizacji na żywo w Sali Notowań warszawskiej giełdy przystępuje najlepszych dziesięcioro uczestników. Liderka, Agnieszka Jarosz (w grze pod pseudonimem Zosia), wirtualne 15 tys. zł zamieniła na ponad 19,9 tys. zł i z takim stanem rachunku rozpocznie finał. I chociaż przewaga ponad 2 tys. zł nad ostatnią osobą z zestawienia wydaje się spora, to nikt nie stoi na straconej pozycji, szczególnie że w piątek uczestnicy Parkiet Challenge nie będą obracać akcjami, jak w pierwszym etapie, lecz kontraktami terminowymi.

Tak prezentuje się finałowa dziesiątka przed startem piątkowej rywalizacji:

Finał zapowiada się niezwykle emocjonująco. Biorąc pod uwagę uwarunkowania rynkowe i otoczenie trzeba się szykować na naprawdę ciekawą rozgrywkę, która może obfitować w liczne zwroty akcji.

Przypomnijmy, że na zwycięzcę dzisiejszego finału czeka 15 tys. zł w gotówce. Nagroda za drugie miejsce to 10 tys. zł, a za trzecie 5 tys. zł. Łącznie w finale jest więc do podziału 30 tys. zł.

Tak zapowiadaliśmy dzisiejszy finał: Czas wyłonić mistrza wśród inwestorów

Już od 8.30 zapraszamy do śledzenia przebiegu rywalizacji oraz oglądania rozmów z uczestnikami i gośćmi w studiu Parkiet TV na warszawskiej giełdzie. Około 17.30 zapraszamy na transmisję z ceremonii ogłoszenia zwycięzców Parkiet Challenge 2021 i wręczenia nagród!