Netia, która poprzez Premium Internet stanie się właścicielem 440 tysięcy akcji Mediatela, czyli blisko 5 proc. wszystkich walorów (4,84 proc. podwyższonego kapitału), nie będzie aktywnie uczestniczyć w działaniach hurtowego operatora. - Będzie nas obowiązywała 12-miesięczna blokada, a potem będziemy mieli możliwość sprzedaży tych akcji. Nie mamy intencji nawiązywania aktywnej współpracy z Mediatelem - powiedział Bertrand Le Guern, członek zarządu Netii. Dodał, że spółka nie planuje silniejszego zaangażowania w Mediatel. - Mamy własną drogę (rozwój na rynku szerokopasmowego dostępu do internetu - red.). Biznes Mediatela nas nie interesuje - dodał Le Guern.
Premium Internet, spółka zależna od Netii, sprzedała Mediatelowi część majątku częściowo za gotówkę, częściowo w zamian za akcje tej ostatniej firmy. Cena emisyjna walorów (seria I) to 10 zł, czyli więcej, niż kosztował papier Mediatela wczoraj na zamknięciu sesji (9,78 zł po spadku o 5,5 proc.). W ubiegłym tygodniu do Mediatela wpłynęła umowa podpisana przez Premium Internet, w której firma ta zobowiązała się nabyć akcje serii I.
Jak na razie to się nie stało. - Czekamy na formalne potwierdzenie rejestracji zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym - powiedział Jacek Niedziałkowski, członek zarządu Mediatela.
Nie chodzi tylko o rejestrację walorów obejmowanych przez spółkę z grupy Netii, ale też akcji, którymi Mediatel płacił za Elterix Holding oraz eTel (w sumie 5,6 mln akcji) i zmianę wpisu danych teleadresowych spółki.
Według Jacka Niedziałkowskiego, nieaktualne dane w rejestrze uniemożliwiają Mediatelowi zakończenie prac nad prospektem, na podstawie którego akcje emitowane na potrzeby przejęć mają trafić do giełdowego obrotu. - Złożymy prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego tak szybko, jak będzie to możliwe - zapewnił.