Bytom zawiesił plany emisyjne w połowie lipca z powodu złej sytuacji na giełdzie.
Aktualizacja: 26.02.2017 13:42 Publikacja: 03.09.2008 10:48
Bytom zawiesił plany emisyjne w połowie lipca z powodu złej sytuacji na giełdzie.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Better Europe EuSEF ASI, czyli fundusz na rzecz przedsiębiorczości społecznej, to nowe przedsięwzięcie, kierowane przez Ludwika Sobolewskiego, byłego prezesa giełd papierów wartościowych w Warszawie i w Bukareszcie. Fundusz ma wspierać odbudowę Ukrainy.
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych wskazał, że 18 grudnia (wtorek) będzie dniem referencyjnym, czyli momentem ustalenia listy akcjonariuszy Bytomia, którzy otrzymają nowe akcje VRG (d. Vistula Group), wyemitowane na potrzeby przejęcia.
Mija trudny dla producentów odzieży i obuwia 2018 r. Po 11 miesiącach giganci są jeszcze więksi, a mniejsze firmy często mają problemy.
Zdaniem analityków na kurs akcji VRG (Grupa Vistula) po połączeniu z Bytomiem wpływ będzie miało kilka czynników. Nie wykluczają podaży walorów.
Uchwalona po ponad roku od ogłoszenia fuzja Vistuli i Bytomia to nie ostatnia transakcja na odzieżowym rynku w Polsce. Krajowe firmy szykują się do podboju naszego regionu Europy i GPW.
Połowa spółek produkujących odzież i obuwie w ciągu trzech kwartałów zwiększyła przychody.
Pełne efekty synergii wynikające z połączenia biznesów inwestorzy mają zobaczyć w 2020 roku.
Około 8-10 mln zł synergii rocznie wynikających z poprawy marży brutto oraz około 2 mln zł synergii kosztowych może przynieść fuzja Vistuli i Bytomia – podał zarząd tej pierwszej firmy w komentarzu do sprawozdania za I półrocze br. potwierdzając informacje „Parkietu” sprzed około roku.
Nieco ponad miesiąc minął od dnia, w którym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie Bytomia przez Vistulę Group. Mimo to jak na razie zarząd Vistuli nie zwołał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, którego zgoda jest potrzebna, aby doszło do transakcji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas