Oprócz niego GS reprezentować będą Mirosław Urbański (do niedawna dyrektor ds. emisji obligacji w Deutsche Banku), a także Marek Raczko, ekonomista banku pracujący dotąd w Londynie.
– Logiczne, że w następstwie rozwoju biznesu i kontaktów z klientami decydujemy się na otwarcie biura w Warszawie stwierdził Alexander Dibelius, odpowiedzialny w GS za Niemcy, Europę Środkową i Rosję.
– Dojrzałość rynku finansowego w Polsce stanowi zachętę dla spółek i inwestorów. Warszawa traktowana jest jako centrum finansowe regionu – dodaje.
Według władz Goldman Sachs ogromnym atutem Polski jest silna giełda z dużą liczbą debiutów i dużym udziałem inwestorów indywidualnych. – Nie otwieramy biura tylko dla klientów polskich, ale także dla inwestorów zagranicznych, którzy chcieli mieć doradcę na polskim rynku – podkreślił Alexander Dibelius.
Goldman Sachs nie jest pierwszym zagranicznym bankiem inwestycyjnym, który otwiera biuro w Polsce w odpowiedzi na coraz większą skalę transakcji (w tym prywatyzacyjnych). Na taki krok zdecydowały się także UBS i Credit Suisse, planuje to zrobić JP Morgan.