- W ciągu 2 lat chcemy pozyskać 100 tys. klientów i 2,5 mld zł oszczędności – poinformował Wojciech Sass, wiceprezes Banku BGŻ, odpowiedzialny za bankowość detaliczną i kanały dystrybucji.
Flagowymi produktami ma być konto oszczędnościowe oprocentowane na 4,6 proc. w skali roku oraz lokata 1- dniowa z oprocentowaniem 6,48 proc. (dająca zysk odpowiadający 8 proc. na tradycyjnej lokacie). Umowa ramowa pozwalająca korzystać z różnych produktów będzie zawierana zdalnie bez konieczności przesyłania kurierem. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza na stronie internetowej banku, klient podpisuje umowę poprzez SMS. Nie będzie żadnych ograniczeń w wypłatach środków z konta oszczędnościowego, a wszystkie takie transakcje realizowane będą za darmo.
Bank zaoferuje również na początku 12 funduszy inwestycyjnych, przy których nie jest pobierana oplata dystrybucyjna.
Bank BGŻ Optima jest częścią Banku BGŻ, jednak jego oferta nie będzie dostępna w oddziałach tego banku, a wyłącznie w Internecie.
Wojciech Sass poinformował, że koszt inwestycji wynosi kilkadziesiąt milionów złotych, ale nie chciał zdradzić konkretnej kwoty.