Kolejne roszady w Idea TFI

Pracownicy odchodzą, pojawiają się nowi akcjonariusze

Aktualizacja: 15.02.2017 05:56 Publikacja: 05.03.2013 16:16

Kolejne roszady w Idea TFI

Foto: Bloomberg

Pod koniec ubiegłego tygodnia Andrzej Nowak – jeden z dwóch licencjonowanych doradców inwestycyjnych zarządzających funduszami Idea TFI, złożył wypowiedzenie, dowiedział się „Parkiet".

DM IDMSA, główny akcjonariusz Idea TFI i zarządzający funduszami Idei (Nowak, choć zarządzał funduszami Idea TFI był zatrudniony przez brokera), potwierdza tę informację.

Andrzej Nowak ma dwutygodniowy okres wypowiedzenia, co oznacza, że broker ma niewiele czasu na uzupełnienie braków kadrowych – w firmie zarządzającej aktywami doradców z licencją musi być ustawowo przynajmniej dwóch.

IDMSA poinformował nas, że już znalazł następcę Nowaka i w najbliższych dniach ogłosi kto nim jest. Zapewnia również, że Katarzyna Szołucha – kolejna osoba z licencją doradcy inwestycyjnego, pozostaje na stanowisku.

W poniedziałek po 14:00 Idea TFI opublikowało komunikat o przekroczeniu progu 5 proc. w akcjonariacie spółki przez Blankę Rosenstiel, reprezentującą Polish American Investment Fund LLC z siedzibą w USA. Ze struktury akcjonariatu Idei wynika, że nowa akcjonariusz kupowała akcje spółki będące w wolnym obrocie – nienależące do żadnego z dużych akcjonariuszy.

Reklama
Reklama

Kolejne roszady kadrowe wśród osób pracujących przy funduszach Idea TFI oraz zmiany w akcjonariacie spółki przypadają w kluczowym momencie dla firmy. Od 16 marca Idea TFI będzie musiało obsłużyć wszystkie umorzenia jednostek uczestnictwa funduszu Idea Premium. Przez ostatnie pół roku wypłaty z funduszu zostały częściowo zawieszone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jeszcze wcześniej były całkowicie wstrzymane przez dwa miesiące.

Przedstawiciele Idei przyznają, ze od tego jak przebiegnie proces „odwieszenia" funduszu Idea Premium, zależy dalszy rozwój TFI.

Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Gospodarka
Tradycyjny handel buduje więzi
Gospodarka
Branża piwna mierzy się z kolejnymi wyzwaniami
Reklama
Reklama