Dzień rozpoczęcia wykupu został wyznaczony na 20 września, a dzień wykupu na 23 września (piątek). Oznacza to, że akcje BPH, należące do akcjonariuszy mniejszościowych tego banku, będą zablokowane od 20 września, a w piątek nastąpi przeniesienie ich własności na Alior, w zamian za zapłatę ceny. Ta wynosi 31,19 zł za każdą akcję BPH, czyli jest równa cenie, jaką Alior płacił w sierpniu w ramach wezwania do sprzedaży akcji BPH (obecny kurs na GPW to 30,9 zł).

W ramach sierpniowego wezwania Alior za 1,45 mld zł kupił ponad 46,5 mln akcji BPH, stanowiących 60,68 proc. kapitału i ogólnej liczby głosów. Po transakcji razem z Grupą General Electric posiada łącznie około 99,42 proc. wszystkich akcji BPH. To jeden z ostatnich etapów w przejęciu podstawowej działalności BPH (czyli bez kredytów hipotecznych i TFI). Ostatnim będzie podział banku, którego podstawowa działalność zostanie włączona do Aliora, a część hipoteczna pozostanie w BPH. Po podziale amerykańskie GE będzie jedynym właścicielem BPH.

Przejęcie wpisuje się w strategię Aliora, która przewiduje wzrost w oparciu o rozwój organiczny i akwizycje. Bank w wyniku przejęcia wydzielonej części BPH awansuje na dziewiątą pozycję wśród największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Transakcja przybliży Aliora do realizacji strategicznego celu dołączenia do grona pięciu–sześciu największych banków w Polsce w ciągu kolejnych kilku lat. mr