Dalio zwrócił na siebie uwagę inwestorów i ekonomistów, gdy po wybuchu kryzysu opublikował analizę mówiącą, że rozpoczął się proces wielkiego delewarowania w gospodarce, podobny do tego z lat 30.
Detronizacja Sorosa przez Dalio była łatwa do przewidzenia. Ten rynkowy guru przeszedł bowiem w zeszłym roku na emeryturę. Jego fundusz Quantum Endowment Fund zdołał jednak zarobić dla klientów od początku swojego istnienia 31,2 mld USD.
Dalio zdołał wyprzedzić również Johna Paulsona, który spadł z drugiej pozycji na trzecią. Fundusz Paulson &?Co. stracił w zeszłym roku aż 9,6 mld USD, od początku działalności zarobił jednak 22,6 mld USD netto. Kiepskie wyniki za 2011 r. to głównie skutek nietrafionej strategii Paulsona opierającej się na założeniu, że ożywienie gospodarcze nabierze tempa.
Na czwartym miejscu w rankingu: CH?Investments znalazł się Seth Klarman z funduszem Baupost, który zarobił dla klientów 16 mld USD. W pierwszej dziesiątce uplasowały się też fundusze: Brevan Howard, Appaloosa, Caxton Global, Moore Capital Management, Farralon i SAC.
Zeszły rok był trudny dla funduszy hedgingowych – głównie ze względu na kryzys w strefie euro oraz spowolnienie gospodarcze w USA. Fundusze z rankingu LCH?Investments straciły łącznie w 2011 roku 123 mld USD netto.