Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 27.04.2017 05:59 Publikacja: 27.04.2017 05:59
Foto: Bloomberg
Inwestorzy nerwowo oczekiwali w środę na ogłoszenie przez prezydenta USA Donalda Trumpa jego planu reform podatkowych. O ile azjatyckie indeksy giełdowe umiarkowanie rosły (tokijski Nikkei 225 zyskał 1,1 proc.), o tyle europejskie giełdy balansowały między niewielkimi zwyżkami a lekkimi spadkami. Sesja w USA zaczęła się od lekkich zwyżek. Dzień wcześniej indeks Nasdaq Composite po raz pierwszy w historii przebił poziom 6 tys. pkt (5 tys. przekroczył w 2000 r.), a ogólnoświatowy indeks MSCI World pobił historyczny rekord. Zwyżki były napędzane przez optymizm wynikający z dobrego sezonu wyników, z sytuacji politycznej we Francji, a także z przecieków dotyczących planu podatkowego Trumpa. W środę inwestorzy byli już jednak ostrożniejsi i czekali na szczegóły reformy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że jego administracja zawarła umowę handlową z Wielką Brytanią. To pierwszy tego typu pakt, od rozpoczęcia przez Stany Zjednoczone serii wojen handlowych.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Bank Anglii obniżył główną stopę procentową o 25 pb., do poziomu 4,25 proc. Taka decyzja była zgodna z prognozami analityków.
Wysocy rangą przedstawiciele amerykańskich i chińskich władz mają rozmawiać w Szwajcarii na temat relacji handlowych. Być może obie strony są gotowe pójść na ustępstwa.
Wiele firm z Wall Street ma duże zasoby gotówki oraz widzi okazję do przeprowadzania buybacków.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Amerykański bank centralny, zgodnie z oczekiwaniami rynku, utrzymał główną stopę procentową w przedziale 4,25-4,5 proc.
Amerykański sąd federalny nakazał izraelskiej firmie szpiegowskiej NSO Group, twórcy Pegasusa, zapłatę niemal 170 milionów dolarów odszkodowania na rzecz WhatsAppa i spółki macierzystej – Meta.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas