Według wstępnych danych, produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w styczniu o 8,5 proc. wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano spadek o 15,3 proc w skali roku) i o 5,4 proc niższa w porównaniu z grudniem zeszłego roku. Największe wzrosty były w przetwórstwie przemysłowym - o 10, 1 proc. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym wartość produkcji przemysłowej była o 11,1 proc wyższa w skali roku i była o 2,5 proc wyższa niż w grudniu.
GUS poinformował także, że ceny produkcji sprzedanej przemysłu wzrosły o 0,2 procent licząc rok do i o 2,1 procent w stosunku do grudnia.
W skali roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 22 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 66,7 proc., metali – o 25,8 proc., pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 25,2 proc, papieru i wyrobów z papieru – o 19,2proc., urządzeń elektrycznych – o 15,5proc., oraz chemikaliów i wyrobów chemicznych – o 15,2 proc.
Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu ze styczniem zeszłego roku, wystąpił w 11 działach m.in. w produkcji napojów – o 9,5 proc., wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 8,6 proc, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 8,2 proc oraz w produkcji odzieży – o 7,4 proc.
Wstępne dane dotyczące produkcji budowlano-montażowa (w cenach stałych) okazały się podobne do wcześniejszych szacunków ekonomistów. Jej wartość była o 15,3 proc niższa niż przed rokiem i o więcej niż połowę ( o 68,9 proc.) mniejsza niż w grudniu. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 2,8 proc. niższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 3,9 proc. niższym w porównaniu z grudniem ub. roku. To spadek wynikający przede wszystkim z mroźniej i śnieżnej zimy.