W całym I kw. spółki odzieżowe powinny pokazać poprawę obrotów - analitycy

Analitycy ankietowani przez "Parkiet" są przekonani w całym I kwartale spółki odzieżowe powinny pokazać poprawę obrotów.

Aktualizacja: 17.02.2017 19:25 Publikacja: 07.02.2012 16:11

Analitycy ankietowani przez "Parkiet" są przekonani w całym I kwartale spółki odzieżowe powinny pokazać poprawę obrotów.

 

- W styczniu o dwucyfrowej dynamice sprzedaży w ujęciu rok do roku poinformowały już m.in. LPP, NG2, Gino Rossi oraz oczywiście Intersport. Poziom zysków za I kwartał będzie jednak zależał od momentu nadejścia wiosny i rozpoczęcia sprzedaży artykułów z nowej kolekcji, oraz od poziomów kursu euro do złotego, w jakim denominowane są czynsze w galeriach handlowych – tłumaczy analityk z DM Banku BPS.

 

- W ostatnim czasie widać tendencję wyszukiwania przez inwestorów mniejszych spółek, które mogą zaskoczyć wynikami, ze względu choćby na sprzyjającą pogodę. Wydaje się jednocześnie, że rośnie apetyt na ryzyko, co także zachęca do inwestowanie w mniejsze spółki - powiedział Kamil Szlaga z KBC Securities.

 

Dodał, że wzrosty kursów szczególnie mniejszych firm mogą też wynikać z dyskontowania spodziewanej poprawy wyników w dłuższym okresie i nadziei, ze spowolnienie gospodarcze będzie dużo łagodniejsze.

 

W sytuacji, gdy nasza waluta, mimo ostatniego lekkiego umocnienia, jest wciąż licząc rok do roku słabsza względem dolara (zakup towarów na Dalekim Wschodzie) i euro (płatności za najem lokali w galeriach), od strony kosztów firmy będą jednak odczuwały presję na osiągane marże.

 

- I kwartał, choć sezonowo mało znaczący powinien być jednak dobry. To także skutek konsumpcji utrzymującej się na przyzwoitym poziomie – dodał Szlaga.

Giełda
Dołek na Wall Street wymazany
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
WIG20 wraca pod szczyt hossy
Giełda
Na giełdzie majówki nie ma. Kursy w piątek reagują na wyniki
Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia