Wartość WIG20 praktycznie się nie zmieniła. Najpierw mocny spadek, a później mocny wzrost cen. Wskaźnik zakończył tydzień ponownie pod poziomem szczytów z marca. Tym razem już pokonanie lokalnego maksimum z 26 sierpnia może coś oznaczać, ale dopiero marcowe maksimum jest progiem, którego przekroczenie otwarłoby drogę do zmiany nastawienia na pozytywne.

W sferze makroekonomii w tym tygodniu zapowiada się nieco więcej publikacji niż  w tygodniu poprzednim. Kluczowym wydarzeniem będzie zapewne środowy komunikat po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku amerykańskiej Rezerwy Federalnej, ale w kalendarzu mamy także inne ciekawe wpisy. Dziś poznamy inflację w strefie euro, inflację bazową w Polsce, a z USA nadejdą informacje o aktywności przemysłu w rejonie Nowego Jorku i dynamice produkcji przemysłowej w cały kraju. We wtorek przed południem poznamy inflację w Wielkiej Brytanii, wartość wskaźnika ZEW w Niemczech, a po południu pojawi się informacja o zmianach na rynku pracy w sektorze polskich przedsiębiorstw, amerykańskiej inflacji na poziomie konsumentów, napływie kapitału do USA oraz nastrojach tamtejszego sektora nieruchomości. W środę, zanim wraz z całym światem będziemy oczekiwać na komunikat po posiedzeniu FOMC, poznamy dane o dynamice polskiej produkcji przemysłowej, zmianach po podażowej stronie amerykańskiego rynku nieruchomości (pozwolenia na budowę i nowe inwestycje). Przebieg notowań na czwartkowej sesji urozmaicony będzie danymi o brytyjskiej sprzedaży detalicznej, protokołem z ostatniego posiedzenia RPP. Poznamy również dane z USA: o liczbie nowych wniosków o zasiek dla bezrobotnych, o sprzedaży domów na rynku wtórnym i o indeksie wskaźników wyprzedzających. W piątek opublikowane zostaną tylko wskaźniki koniunktury w Polsce.

Kilka razy w tym tygodniu skupimy się na informacjach dotyczących spółek. Najważniejszą z nich będzie jutrzejsze pierwsze notowanie akcji PKO BP bez prawa do dywidendy. Po dzisiejszej sesji kurs spółki zostanie skorygowany o 1,8 zł. Sprawa techniczna z punktu widzenia notowań samej spółki, ale ma, jak zwykle, znaczenie dla wartości indeksu WIG20, który korektę odbierze jako faktyczny spadek ceny banku.

Zatem we wtorek można spodziewać się słabości WIG20 niezwiązanej z czynnikami rynkowymi. We wtorek pojawi się również raport finansowy Adobe w USA. Po sesji środowej wynikami pochwalą się FedEx i Oracle.