Można się spodziewać, że będzie to kusić popyt do większej aktywności, a więc nawet jeśli rynek jeszcze spadnie niżej, to będą pojawiały się kontry. Z punktu widzenia długiego terminu, są to atrakcyjne poziomy wycen. Już pod koniec tygodnia były takie próby.

W sferze makroekonomii nie będziemy zalani nowymi informacjami. Dziś praktycznie ciekawie zapowiada się jedynie publikacja wskaźnika Ifo w Niemczech oraz danych z USA o zmianie zamówień na dobra trwałego użytku. Jutro ciekawiej może być przy okazji pojawienia się danych o brytyjskim PKB w II kw. To pierwsza przymiarka dla tej wielkości, a więc może dojść do rozjazdu między oczekiwaniami analityków, a faktycznym odczytem. W USA pojawi się za to informacja o dynamice cen nieruchomości w największych aglomeracjach oraz o nastrojach amerykańskich konsumentów. W środę dzień rozpocznie się od zapoznania z danymi z nocy o sprzedaży detalicznej w Japonii, a tuż przed sesją poznamy wartość wskaźnika zaufania konsumentów w Niemczech. Pod koniec dnia czeka nas informacja o zmianie ilości podpisanych umów kupna/sprzedaży na amerykańskim rynku nieruchomości. To będzie także dzień posiedzenia FOMC. Nikt się nie spodziewa, że w jego trakcie zostaną podjęte jakieś szczególnie istotne decyzje w sprawie polityki pieniężnej w Stanach. W czwartek wydarzeniem dnia będzie pojawienie się wstępnego szacunku dynamiki amerykańskiego PKB w II kw. 2015 roku. To jednak dopiero po południu, a wcześniej jeszcze będzie okazja zapoznać się z danymi o japońskiej produkcji przemysłowej oraz szacunku niemieckiej inflacji. Oczywiście, jak co czwartek zostanie podana także liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Wreszcie piątek i pakiet danych z Japonii (inflacja, stopa bezrobocia i dynamika wydatków gospodarstw domowych) oraz szacunek inflacji w strefie euro. Pojawi się również informacja o aktywności przemysłu w rejonie Chicago oraz nastrojach amerykańskich konsumentów.

Trwa sezon publikacji wyników. Na dziś w planie była publikacja raportu Orange PL. Jutro poznamy wyniki DuPonta, Forda, Mercka, Pfizera, Twittera i UPS. Na środę zaplanowano ujawnienie wyników Facebooka i MasterCard. W czwartek nasza uwaga skupi się na publikacjach banków: BZ WBK i mBank. Poza Polską wyniki podadzą m.in.: ADP, Colgate-Palmolive, EA i Procter & Gamble. W piątek raporty upublicznią Chevron i Exxon Mobil.