Wzrostowy początek miesiąca

Warszawski parkiet od rana świeci na zielono. Jednak po raz kolejny, popyt przy Książęcej nie jest tak wyraźny, jak na głównych europejskich rynkach.

Aktualizacja: 06.02.2017 17:23 Publikacja: 01.10.2015 10:40

Wzrostowy początek miesiąca

Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

Po wczorajszej sesji na GPW, gdzie wszystkie wskaźniki na zakończeniu świeciły na zielono , czwartkowy początek notowań przyniósł kontynuację zakupów. W pierwszych minutach handlu indeks grupujący największe spółki zyskiwał 0,3 proc. Nie przeszkodziła w tym nawet informacja o gorszym od prognoz ekonomistów odczycie indeksu PMI przemysłowego dla Polski za wrzesień, który wyniósł 50,9 pkt. Konsensus rynku zakładał odczyt na poziomie 52,4 pkt.

Przed południem poznamy jeszcze wartość PMI przemysłowego dla czołowych europejskich gospodarek, które mogą wpłynąć na notowania indeksów.

Na europejskich parkietach po raz kolejny wzrosty są większe niż na GPW. Na otwarciu sesji, giełdy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Szwajcarii zyskiwały ponad 1 proc.

W pierwszych minutach handlu 12 największych spółek znajdowało się nad kreską. Najmocniej zyskiwały papiery KGHM (+0,92 proc.) i PGE (+0,89 proc.). Na przeciwnym biegunie znalazły się akcje Synthosu (-0,53 proc.) i BZ WBK (-0,31 proc.).

Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się wyraźnymi wzrostami. Dow Jones Industrial zyskał 1,48 proc. zaś S&P500 1,91 proc. Dziś i jutro chińska giełda jest zamknięta, co przynajmniej nie rodzi ryzyka gwałtownych ruchów na tamtejszym rynku, które inwestorzy pamiętają z ostatnich tygodni.

Rano na rynku walutowym euro wyceniane było na 4,23 zł natomiast dolar kosztował 3,80 zł.

Giełda
Dołek na Wall Street wymazany
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
WIG20 wraca pod szczyt hossy
Giełda
Na giełdzie majówki nie ma. Kursy w piątek reagują na wyniki
Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia