Sam wskaźnik tracił na wartości, a dodatkowo ta strata powiększała się w piątek, gdy rynki na świecie zachowywały się całkiem przyzwoicie. Technicznie sytuacja jest obecnie o tyle klarowna, że mamy określony poziom wsparcia, nad którym wciąż rynek przebywa (dla indeksu 1710 pkt). Zejście pod to wsparcie może zaniepokoić, choć niewykluczone, że tylko chwilowo. Nastroje już są bowiem kiepskie. Kto zatem będzie sprzedawał?

Ostatni tydzień w sferze makro był raczej spokojny. Nadchodzący pod tym względem będzie nieco ciekawszy, co może wpłynąć na poziom zmienności na rynkach. Już na początku tygodnia pojawią się dane o japońskiej produkcji przemysłowej, a po południu poznamy najnowszą wartość wskaźnika aktywności przemysłu w rejonie Nowego Jorku oraz dane o amerykańskiej produkcji przemysłowej we wrześniu. Jutro będzie mówiło się o inflacji w Wielkiej Brytanii oraz USA. Poza tym poznamy dane o tempie wzrostu wynagrodzeń i zatrudnienia w polskim sektorze przedsiębiorstw oraz nastrojach na amerykańskim rynku nieruchomości. W środę rano będziemy analizować dane z Chin (dynamika PKB w III kw., produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna, inwestycje w aglomeracjach), a po południu otrzymamy dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w Polsce. Wraz z nimi pojawi się dynamika cen na poziomie polskich producentów, a krótko po tym zza oceanu napłyną dane o aktywności amerykańskich deweloperów (liczba wydanych pozwoleń na budowę oraz nowo rozpoczętych inwestycji). Bank Kanady podejmie decyzję w sprawie parametrów polityki pieniężnej, a amerykański Fed opublikuje swój raport o stanie gospodarki (beżowa księga). W czwartek ponownie będziemy dyskutować o przebiegu debaty prezydenckiej w USA, ale również zajmą nas dane o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, posiedzenie Rady Prezesów EBC czy treść protokołu z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Opublikowane zostaną również dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA oraz o sprzedaży domów na rynku wtórnym i o aktualnej wartości indeksu wskaźników wyprze­dzających.

W USA powoli rozkręca się sezon publikacji wyników finansowych za III kw. I tak już dziś swoje raporty przedstawią m.in. Bank of America, IBM oraz Netflix. Jutro wynikami pochwalą się Goldman Sachs, Intel, J&J, a pojutrze Halliburton, Morgan Stanley, US Bancorp i Xilinx. Na czwartek opublikowanie raportu zapowiedzieli Microsoft i Verizon, a na piątek GE i McDonald's.