Reklama

Energetyka. Ważą się losy regulacji jakościowej

W pierwszym tygodniu wakacji dystrybutorzy z dużych grup poznają nowe zasady rozliczania ich za jakość świadczonych usług. Regulator wydaje się przekonany do pewnych argumentów.
Energetyka. Ważą się losy regulacji jakościowej

Foto: AdobeStock

– Nie chcę karać operatorów systemów dystrybucyjnych (dalej OSD) za nieprzewidziane, katastrofalne zdarzenia pogodowe w ramach rozliczania ich za jakość świadczonych usług – mówi „Parkietowi" Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. W najbliższym czasie obiecuje więcej szczegółów na temat nowej formuły. Uzgodnienia z dystrybutorami w tej sprawie są w końcowej fazie.

Z naszych informacji wynika, że w tym tygodniu przedstawiciele OSD mają się spotkać z regulatorem. Spodziewają się rozstrzygnięć. Ale przed decydującą fazą negocjacji nie chcą ujawniać postulatów, które przedstawiają w URE już od miesięcy pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE). Zwłaszcza że nie są przekonani, czy przekonają regulatora argumentacją.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama