Dziennikarze „Parkietu” z szansami na tytuł Herosa Rynku Kapitałowego. Zagłosuj!

Dwoje dziennikarzy „Parkietu”, Katarzyna Kucharczyk i Przemysław Tychmanowicz, jest nominowanych w konkursie Herosi Rynku Kapitałowego 2024. Gorąco zachęcamy do oddawania na nich głosów!

Publikacja: 27.05.2024 10:29

Dziennikarze „Parkietu” z szansami na tytuł Herosa Rynku Kapitałowego. Zagłosuj!

Foto: parkiet.com

Głosowanie trwa do końca maja, czyli do najbliższego piątku. Głosować można pod tym linkiem.

Konkurs Herosi Rynku Kapitałowego jest organizowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych i ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie spółek, dziennikarzy, twórców, edukatorów i analityków, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

parkiet.com

Katarzyna Kucharczyk i Przemysław Tychmanowicz są nominowani w kategorii Dziennikarz ekonomiczny. Nagroda ta trafi do dziennikarza, który „swoją działalnością i zaangażowaniem wpływa na edukację ekonomiczną inwestorów indywidualnych oraz ma bezpośredni wpływ na rynek kapitałowy”.

Poza przedstawicielami „Parkietu” wśród nominowanych są też: Krzysztof Kolany z Bankier.pl, Daniel Paćkowski ze Stockwatch.pl, Kamil Zatoński z „Pulsu Biznesu”, Grzegorz Suteniec z „Pulsu Biznesu”, Paweł Biedrzycki ze Strefy Inwestorów, Rafał Hirsch z Forsalu oraz Voice House oraz Michał Kubicki z Bankier.pl.

Katarzyna Kucharczyk pisze w „Parkiecie” i „Rzeczpospolitej” od 2007 r. Specjalizuje się w tematyce relacji inwestorskich, analizach giełdowych, audycie, ESG oraz branży IT. Posiada licencję maklera papierów wartościowych przyznawaną przez KNF. Do nagrody Herosa Rynku Kapitałowego była do tej pory nominowana czterokrotnie.

Z kolei Przemysław Tychmanowicz jest związany z „Parkietem” i „Rzeczpospolitą” od 2011 r. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem rynku kapitałowego, branżą maklerską, rynkiem walutowym, a także firmami windykacyjnymi. Prowadzi też program „Prosto z Parkietu”. Tytuł Herosa Rynku Kapitałowego w kategorii Dziennikarz ekonomiczny otrzymał w 2013 r.

materiały prasowe

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie Herosów Rynku Kapitałowego odbędzie się 7 czerwca 2024 r., w pierwszy dzień XTB Konferencji WallStreet 28, organizowanej przez SII.

Finanse
Przemysław Wierzbicki, KKLW.: Rośnie liczba restrukturyzacji i upadłości
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży
Finanse
Zadłużenie PFR zaczęło spadać
Finanse
PZU wypłaci sowitą dywidendę. A inwestorzy czekają na strategię
Finanse
Bliższe spojrzenie na koncentrację
Materiał Promocyjny
ESG w Logistyce - budowanie zrównoważonych praktyk biznesowych
Finanse
Drastyczny spadek udziału kredytów w gospodarce
Finanse
Przegląd kadry na GPW. Szykują się kolejne zmiany w zarządzie?