Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwszą siedzibą Warszawskiej Giełdy Kupieckiej był Pałac Saski. Później urzędowała w gmachu Banku Polskiego, a do 1914 r. przy Książęcej 14.
Sesje na Giełdzie Kupieckiej odbywały się w godzinach 12.00–13.00, wstęp na salę giełdową był co do zasady wolny, jednak nie wpuszczano na nią kobiet (ze względu na przyzwoitość, „której w natłoku giełdowym nie trudno można by ubliżyć"). Transakcje obligatoryjnie zawierane były za pośrednictwem maklerów, co do których przedstawiano następujące wymagania: makler musiał mieć ukończone 24 lata, umieć czytać i pisać po polsku, przedstawić dowody, że co najmniej cztery lata pracował jako bankier lub kupiec, a następnie musiał złożyć przysięgę i wpłacić kaucję. Oprócz maklerów przysięgłych pośrednictwem, zwłaszcza w spekulacji akcjami, trudnili się liczni agenci pokątni, którym od roku 1900 zakazano wstępu na giełdę w godzinach urzędowych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mimo że od wybuchu afery GetBacku minęło już siedem lat, nadal jest w niej więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Raport NIK-u raczej nie przybliża nas do poznania prawdy.
Mimo, że od wybuchu afekty GetBack minęło już siedem lat, nadal jest w niej więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Opublikowany raport NIK raczej też nie przybliża nas do poznania prawdy.
Chociaż po cichu liczono na przełom, to jednak poniedziałkowe wystąpienie premiera na GPW nie przyniosło konkretów w sprawach rynkowych.
Poniedziałek na warszawskiej giełdzie upłynął w spokojnej atmosferze. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic ciekawego. W centrum zainteresowania znalazła się m.in. firma XTB.
Premier Donald Tusk w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych weźmie udział w konferencji zatytułowanej „Deregulacja. Znosimy bariery, ułatwiamy życie”. Oglądaj w parkiet.com
Poniedziałkowe walne zgromadzenie GPW zapowiada się naprawdę gorąco. W centrum uwagi będą m.in. kwestie kadrowe. Były członek zarządu GPW, Adam Młodkowski, wytacza ciężkie działa wobec Rady Giełdy.