Chętni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z urządzeń umożliwiających dokonanie płatności bezgotówkowych, albo przez ostatnie 12 miesięcy ich nie posiadali, mogą otrzymać terminale oraz wsparcie w postaci pokrycia wydatków związanych z ich utrzymaniem przez rok. Obejmuje ono także miesięczne koszty obsługi płatności do osiągnięcia obrotów w wysokości 100 tys. zł na urządzenie.
Zgodnie z badaniami pt. „Postawy Polaków wobec form płatności", przeprowadzonymi na zlecenie eService, ponad połowa Polaków chce płacić bezgotówkowo. Aż 4 na 10 z nich rezygnuje z dokonania zakupów, gdy nie ma możliwości płatności kartą.
- Potrzeby rynku skłoniły nas do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą nam na dotarcie do jak największej liczby przedsiębiorstw potencjalnie zainteresowanych Programem Polska Bezgotówkowa, stąd współpraca z liderami – PKO Bankiem Polskim, Pocztą Polską oraz Orange – mówi Joanna Seklecka, prezes eService. Przedsiębiorcy, którzy zechcą otrzymać darmowy terminal, będą mogli przystąpić do Programu w 524 oddziałach PKO BP obsługujących klientów MSP, 742 salonach i Smart Store'ach Orange Polska, w ponad 4 600 oddziałach Poczty Polskiej oraz u 22 000 listonoszy wyposażonych w tablety.
W efekcie zawieranej umowy, eService dostarczy klientom dwa rodzaje urządzeń dostępnych w ofercie. Mogą wybrać czy chcą skorzystać z tradycyjnego terminala (stacjonarnego lub przenośnego) - w opcji najmu, czy też wolą otrzymać na własność nowoczesny terminal Smart D220. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, po upływie 12 miesięcy współpracy w ramach Programu, również nie będą ponosić kosztów związanych z najmem urządzeń, a jedynie te związane z procesowaniem transakcji. Dla uczestników Programu będą one dostępne na preferencyjnych warunkach. - Tworząc nasze rozwiązania, spotkaliśmy się ze 120 przedsiębiorcami w całej Polsce. Na bazie informacji, które uzyskaliśmy, szukaliśmy rozwiązań pozwalających nie tylko na szybkie i sprawne, a przede wszystkim wygodne zawarcie umowy na terminal, ale również na jak najlepsze zarządzanie ich budżetami – dodaje Joanna Seklecka.
Program Polska Bezgotówkowa operacyjnie zaczął działać ponad miesiąc temu. Fundacja szacuje, że przez trzy lata dzięki programowi o łącznej wartości 600 mln zł może przybyć pół miliona nowych terminali (tzw. POS). Na koniec września mieliśmy ich 605 tys. i choć przez rok liczba ta zwiększyła się o prawie 92 tys., to eksperci szacują, że wciąż brakuje kilkaset tysięcy takich urządzeń.