EBC w amoku łagodzenia

Napływ do Europy imigrantów jest niewątpliwie w średnim i długim terminie czynnikiem antyinflacyjnym poprzez wzrost presji na spadek wynagrodzeń.

Publikacja: 01.12.2015 05:00

Damian Rosiński, makler, DM AFS

Damian Rosiński, makler, DM AFS

Foto: Archiwum

Im bliżej grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, tym silniejsze są oczekiwania inwestorów co do decyzji w sprawie dalszego złagodzenia polityki pieniężnej.

Niedawno rynki zelektryzowały przekazane przez anonimowych informatorów doniesienia agencji Reuters o tym, że rozważane jest aż 20 różnych opcji stymulowania aktywności. Mówi się już nie tylko o obniżce stopy depozytowej, zwiększeniu miesięcznych zakupów papierów czy wydłużeniu programu QE, ale nawet o skupowaniu od banków pakietów złych kredytów (ze świadomością, że mogą przynieść straty).

Pozostało jeszcze 87% artykułu
Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Reklama
Felietony
Wyzwania dla rad nadzorczych
Felietony
Powitanie z Afryką
Felietony
Co dalej z globalizacją?
Felietony
Związanie informacją poufną
Felietony
Bariery identyfikacji
Felietony
Na tropach zrównoważonego rozwoju Azji
Reklama
Reklama