Na środowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy przyjęta został uchwała zakładająca, że ok. 1,6 mld zł zysku za 2022 r. pozostanie niepodzielne, pozostałe zaś 1,6 mld zł zwiększy kapitał rezerwowy w przeznaczeniem na wypłatę dywidendy zaliczkowej.
Oznacza to, że akcjonariusze mogę liczyć na 1,3 zł na akcję. Tyle że nie wiadomo dokładnie, ani kiedy, ani czy to na pewno nastąpi. – W uzasadnieniu do tej uchwały jest informacja, iż wypłata dywidendy zaliczkowej będzie uwarunkowana uzyskaniem pozytywnego stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego – zauważa Marta Czajkowska-Bałdyga, analityczka IPOPEMA Securities. – Choć po uzyskaniu tej zgody oraz zgody rady nadzorczej zarząd będzie mógł podjąć decyzję o wypłacie w uchwalonej wysokości bez kolejnego WZA – dodaje.