Spółka stworzyła urządzenie o nazwie PhiBox, które wyposażone w czujnik ruchu oraz oprogramowanie AI, oferuje zestawy ćwiczeń poprawiające posturę dziecka. Przy jego tworzeniu PhiLabs współpracowało także z Politechniką Warszawską i Uniwersytetem Medycznym. Oprócz tego firma posiada dwie przychodnie, w których leczenie wad postawy wspiera oprogramowanie marki. Środki z emisji akcji mają wesprzeć tworzenie kolejnych lokalizacji oraz usprawnienie oprogramowania.

- Emisja akcji pozwoli nam zwiększyć rozpoznawalność spółki na rynku, zdobyć środków na stworzenie nowych placówek i kolejnych urządzeń oraz aplikacji, co przełoży się na dalszy rozwój i powinno mieć pozytywne odzwierciedlenie w zwiększeniu wyników operacyjnych – mówi Karol Matczak, przewodniczący RN PhiLabs.

Póki co nie znamy dalszych szczegółów dotyczących emisji. W tym roku platforma Crowdway wsparła też emisję akcji Kombinatu Konopnego, w ramach której spółka pozyskała na dalszy rozwój 4,5 mln zł. Jest to jednak w ostatnich latach wyjątek. W ubiegłym roku spółki w ramach crowdfundingu udziałowego zyskały łącznie około 25 mln zł, o 80 proc. mniej niż w 2021 r.