Columbus Energy najwyżej od ośmiu miesięcy
W sektorze
OZE widać ostatnio stabilizację i próby odbicia w górę. Pojawiła się
pozytywna rekomendacja od Erste dla Novavisu, a wyraźną siłą relatywną
wyróżniał się tytułowy Columbus. Cena jego akcji przy podwyższonym
obrocie odbiła się od średniej z 50 sesji, przebiła 200-sesyjną i
znalazła się najwyżej od ośmiu miesięcy. W tzw. międzyczasie pojawił się
komunikat, że spółka zaczęła realizację kontraktu w Czechach o wartości
5 mln zł. Rynek jest trudny, ale inwestorzy szukają ostatnio sektorów
do rozgrywania. Była biotechnologia, może przyjdzie czas na spółki z
sektora OZE?