Answear.com z historycznym minimum notowań

GG Parkiet

Dystrybutor odzieży był w gronie najsłabszych spółek tygodnia. W czwartek cena akcji, w reakcji na wyniki za I kw., spadła o 16,1 proc. przy obrocie sięgającym 1,72 mln zł. Na wykresie pojawiła się duża luka spadkowa i czarna świeca, a kurs znalazł się na historycznie niskim poziomie 19,7 zł. Notowania pogłębiły poprzedni dołek trendu spadkowego, dając tym samym klasyczny sygnał jego kontynuacji. Oscylator RSI wszedł już do strefy wyprzedania, ale do cyklicznie niskich poziomów jeszcze trochę mu brakuje. W tym kontekście istnieje ryzyko do pogłębienia ostatniego dna.

Czytaj więcej

Po silnym spadku zaczęła się korekta. Ile może potrwać?

Columbus Energy najniżej od października 2019 r.

GG Parkiet

Od sierpnia 2020 r. kurs akcji spółki z branży energetyki odnawialnej porusza się w trendzie spadkowym. Od stycznia 2021 r. cena ani razu, mimo wzrostowych korekt, nie przebiła się przez strefę oporów między średnimi z 50 i 200 sesji. Ostatnia próba, z kwietnia, zakończyła się szybkim zwrotem na południe i podwyższonymi obrotami. Cena spada do dziś, a w minionym tygodniu dotarła do 7,33 zł. To najniższy poziom od października 2019 r. Wśród płynnych spółek z NewConnect jest to jeden z najsłabszych podmiotów w ujęciu krótkoterminowym, a jednocześnie najbardziej wyprzedany według RSI.

Orange Polska testuje długoterminowe wsparcia

GG Parkiet

W drugiej połowie kwietnia cena akcji telekomu opuściła dołem średnioterminową konsolidację (8,8–7,5 zł), a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły formację krzyża śmierci. Do dziś na rynku utrzymuje się presja podażowa, a słupki wolumenu stopniowo rosną. Efekt jest taki, że w minionym tygodniu cena spadła poniżej 6 zł. Tym samym zaczął się test długoterminowej strefy wsparcia 6–5,8 zł. Jej przebicie może otworzyć drogę do kolejny dołków, zlokalizowanych poniżej 5 zł. Warto jednak dodać, że Orange jest w gronie najbardziej wyprzedanych spółek z GPW pod względem wartości RSI (24 pkt).