Ambra walczy o ważne wsparcie techniczne

GG Parkiet

Akcje dystrybutora win są od początku roku pod presją podaży. Cena spadła w pięć i pół miesiąca o 20 proc., a więc naruszyła umowną granicę bessy. W międzyczasie średnie z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci, potwierdzając długoterminowe przesilenie. Do tego wszystkiego doszło ogólne pogorszenie nastrojów na GPW, które doprowadziło w minionym tygodniu do zejścia notowań do strefy ważnych wsparć: 20–18,8 zł. Można więc powiedzieć, że Ambra balansuje na granicy bessy. Jeśli kurs ruszy niżej, będzie to wpisywać się w początek szerszego układu spadkowego.

Celon Pharma atakuje dołek bessy

GG Parkiet

Kurs akcji farmaceutycznej spółki porusza się od roku w trendzie spadkowym. Średnia krocząca z 50 sesji stanowi silny, ruchomy opór, co potwierdziło się wyraźnie w kwietniu. Od trzech tygodniu cena tworzy nową falę spadkową. W piątek po południu, choć na rynku panowały dobre nastroje, notowania spadały o 6 proc. i długą czarną świecą przełamywały poprzedni dołek bessy. Jest to zatem klasyczny sygnał kontynuacji dotychczasowego trendu. Oscylatory RSI i MACD są już nisko, korekta więc byłaby całkiem naturalna. Wspomniana średnia pozostaje oporem.

PGNiG w kierunku kluczowej bariery

GG Parkiet

Kurs akcji paliwowego giganta porusza się w długoterminowej konsolidacji. Większość wahań zamyka się w przedziale 7–5 zł. Od kwietnia trwa fala wyprzedaży, która w minionym tygodniu doprowadziła do spadku poniżej średniej z 200 sesji. Widać więc cykliczne przesilenie na korzyść niedźwiedzi. Jeśli rytm długoterminowego trendu bocznego się utrzyma, to można zakładać, że cena zejdzie do dolnej bariery. Z takim scenariuszem spójne jest zachowanie oscylatorów RSI i MACD, które nie dotarły jeszcze do stref wyprzedania. Poziom 6,1 zł jest najbliższym oporem (średnia z 200 sesji).