Konsorcjum powstałe z tych dwóch firm złożyło wstępną ofertę na budowę nowego bloku w należącej do CEZ Elektrowni Skawina. Oba przedsiębiorstwa mają równy udział w konsorcjum.
O tym, że Budimex znalazł zagranicznego partnera, z którym będzie startował w tego typu przetargach, „Parkiet” pisał jako pierwszy w połowie kwietnia. Firmy podpisały porozumienie, że powalczą razem o co najmniej dwa zlecenia. Wartość kontraktu w Skawinie szacowana jest na 400–700 mln euro (1,6 – 2,8 mld zł). Budimex chce też walczyć o zlecenia na budowę konwencjonalnych bloków. W najbliższym czasie zamierza wystartować w przetargu w Jaworznie. Wartość tego zlecenia może przekroczyć nawet 1 mld euro. W przetargu Budimex wystartuje sam. Firma znalazła już dostawców kotła i turbiny.
Blocher zapowiada też, że Budimex będzie startował we wszystkich większych przetargach kolejowych. By zwiększyć szanse na zlecenia, może przejąć firmę działającą w tym segmencie. Zainteresowany jest chociażby należącym do PKP Przedsiębiorstwem Naprawy Infrastruktury. Dywersyfikację działalności m.in. o te dwa segmenty zakłada opracowana przez zarząd strategia. W dłuższym okresie spółka zamierza poszerzyć działalność także o inne usługi, jak choćby wywózka i utylizacja śmieci.
W pierwszym półroczu przychody giełdowej grupy wzrosły o 13,6 proc., do 1,7 mld zł, a jej czysty zarobek zwiększył się aż o 67,7 proc. (sięgnął 126,6 mln zł). Blocher wyjaśnia, że wzrost obrotów to przede wszystkim zasługa dwukrotnej zwyżki sprzedaży działu deweloperskiego, który w minionym półroczu miał 330 mln zł obrotów. W okresie styczeń – czerwiec zależny Budimex Nieruchomości podpisał w sumie 600 aktów notarialnych (wówczas grupa rozpoznaje zyski ze zbycia nieruchomości). Blocher szacuje, że w drugim półroczu spółka podpisze 300 kolejnych umów.
W związku ze spadkiem liczby niesprzedanych mieszkań Budimex rozpoczął w tym roku trzy inwestycje z około 470 mieszkaniami. Jesienią zacznie się realizacja dwóch kolejnych projektów, w których znajdzie się w sumie około 400 lokali.