Pytania do... Andrzeja Szczepka, nowego prezesa Wieltonu

- Ważnym elementem strategii będzie rozwój produktów Agro, w tym także na eksport. Chcemy także poprawić politykę informacyjną - mówi Andrzej Szczepek, nowy prezes Wieltonu

Publikacja: 06.08.2010 08:14

Pytania do... Andrzeja Szczepka, nowego prezesa Wieltonu

Foto: GG Parkiet, Andrzej Cynka A.C. Andrzej Cynka

[b]Kierował pan Polkomtelem, był wiceprezesem KGHM. Nadzór Wieltonu przekonuje, że powołanie pana na stanowisko prezesa stanie się impulsem do rozwoju spółki. W jaki sposób, jakie zadania przed panem postawiono? [/b]

Krótko mówiąc, mam się skupić na budowaniu wartości spółki. Na to złoży się szereg czynników. Do końca roku przygotujemy nową strategię, której kluczowym elementem będzie doprowadzenie do wzrostu sprzedaży w Europie, a przede wszystkim w środkowo-wschodniej jej części. Nie zaniedbamy oczywiście rynku polskiego i naszej pozycji lidera.

Ważnym elementem strategii będzie rozwój produktów Agro, w tym także na eksport. Chcemy optymalnie wykorzystać nowe moce produkcyjne powstałe w wyniku zakończonych już inwestycji. Jestem przekonany, że uda się nam zwiększyć rentowność.

[b]W jaki jeszcze sposób można zwiększyć atrakcyjność spółki dla inwestorów?[/b]

Chcemy poprawić politykę informacyjną. Mamy czym się pochwalić – Wielton to lider rynku polskiego, gracz z pierwszej dziesiątki w Europie. Chcemy systematycznie się spotykać z inwestorami, będziemy otwarci na przekazywanie pełnych informacji.

[b]Przez ostatnie cztery lata pracował pan w ukraińskim koncernie stalowym. Czy Wielton na tym skorzysta?[/b]

Moje doświadczenia z rynków wschodnich zostaną wykorzystane przy budowaniu strategii ekspansji za granicą. Posiadam realną umiejętność poruszania się na tych rynkach, współdziałania z instytucjami regulacyjnymi, w tym z urzędami podatkowymi i celnymi, znam tamtejszą kulturę pracy z klientami. Wbrew wielu opiniom na Wschodzie można transparentnie i efektywnie pracować. Jeszcze dwa lata temu rynki rosyjski i ukraiński były kluczowe dla Wieltonu. To bardzo perspektywiczny region, systematycznie poprawia się tam sytuacja gospodarcza. Wiążemy z nim duże nadzieje i zamierzamy powalczyć o czołową pozycję na nim.

Budownictwo
Robyg nadgonił
Budownictwo
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań w I półroczu 2025 roku
Budownictwo
Czasy są dość frustrujące dla deweloperów
Budownictwo
Marek Wielgo, Rynekpierwotny.pl: Klienci czekają jeszcze z kupnem lokali, bo to się opłaca
Budownictwo
Murapol ze stabilną sprzedażą kwartalną, podtrzymuje cel na cały rok
Budownictwo
Presja na wzrost czy na spadek cen mieszkań? Przyjmowanie zakładów