Radosław Muzioł złożył rezygnację radzie nadzorczej rezygnację z pełnionej funkcji członka zarządu ze skutkiem na dzień 16 sierpnia. Muzioł od lat jest związany z lubliniecką grupą - od października 2011 r. był członkiem zarządu i dyrektorem działu włóknin w Lenteksie.
Wcześniej był też wiceprezesem Novity i szefem działu sprzedaży oraz marketingu. Od września 2014 r. nadal jest prezesem tej spółki, która do niedawna wchodziła w skład grupy kapitałowej Lenteksu. Jednak po sprzedaży przez tę grupę 63 proc. akcji Novity, w ramach przeprowadzonego w lipcu wezwania za prawie 84 mln zł, Lentex wyszedł z jej akcjonariatu i stał się konkurencyjną spółką. Nowym głównym akcjonariuszem Novity jest izraelski Vaporjet, również producent włóknin, który ma 63,3 proc. akcji.
Wygląda więc na to, że Muzioł zdecydował się na pracę tylko w Novicie. Z początkiem sierpnia zarząd tej firmy został powiększony do pięciu z trzech osób. Rada nadzorcza powołała do zarządu Tamira Armara (to prezes Vaporjeta, wcześniej był też wiceprezesem i dyrektorem finansowym notowanej na giełdzie w Tel Avivie spółki Raval), Shlomo Finkelstina (od 1997 r. menedżer do spraw operacyjnych w Vaporjecie) i Rami Gabay (od 2012 r. wiceprezes do spraw marketingu i sprzedaży w Vaporjecie, wcześniej dyrektor marketingu międzynarodowego w Hollandia International).
W środę, 31 sierpnia, odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie Novity, o którego zwołanie wnioskował Janusz Piczak, wieloletni akcjonariusz i członek rady nadzorczej tej spółki (nie zdecydował się oddać akcji w wezwaniu, nadal ma 25 proc. kapitału). W porządku obrad, oprócz wyboru rady nadzorczej, jest też zgłoszony przez Piczaka punkt dotyczący dywidendy. Biznesmen chce, aby dniem dywidendy był już 9 września, ale nie zaproponował w projektach uchwał konkretnej kwoty. Warto podkreślić, że Vaporjet wzywając na akcje Novity postawił warunek braku wypłaty dywidendy przez tę spółkę, założeniu utrzymania wysokości kapitału obrotowego Novity na poziomie średniej wielkości z lat 2013-2014 oraz utrzymania relacji zadłużenia finansowego Novity do stanu jej środków pieniężnych na równym poziomie.