Od 9 września firma poda cenę maksymalną lub widełki cenowe i rozpocznie się budowa księgi popytu w transzy inwestorów instytucjonalnych, która potrwa do 13 września. Zapisy na akcje potrwają od 13 do 15 września w transzy inwestorów detalicznych i o dzień dłużej w transzy inwestorów instytucjonalnych. Przydział akcji ma nastąpić 20 września.

Spółka planowała IPO w czerwcu, ale szyki popsuło głosowanie w sprawie Brexitu.

- Sytuacja na rynku kapitałowym ustabilizowała się. Jest więcej optymizmu i znacznie mniej emocji. Z uwagi na duże zainteresowanie naszym projektem, postanowiliśmy wznowić ofertę niezwłocznie po zakończeniu wakacji – mówi cytowany w komunikacie Radosław Świątkowski, prezes REINO Dywidenda Plus. - Wciąż za mało na rynku jest spółek dywidendowych, a stały dochód z najlepszych polskich biurowców to poszukiwana i niezwykle atrakcyjna alternatywa dla lokat i obligacji. Chcemy, by jak najszybciej stała się dostępna dla polskich inwestorów. Sprzyjające są także sygnały z otoczenia prawnego. Polskie REIT-y zostały zaprezentowane jako ważna część Programu Budowy Kapitału, w sposób wykazujący pełne zrozumienie dla konieczności wprowadzenia jednorazowego opodatkowania dochodów. Wiadomo już, że Ministerstwo Finansów pracuje nad specjalną ustawą – dodaje.

Wpływy z IPO firma chce przeznaczyć na zwiększenie portfela nieruchomości biurowych. REINO Dywidenda Plus to podmiot typu REIT, który będzie wypłacać akcjonariuszom 90 proc. zysku w formie dywidendy.