Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Stała poprawa rentowności to efekt skutecznie przeprowadzonej restrukturyzacji grupy. W trzecim kwartale dodatkowo wspierały nas bardzo dobre wyniki niemieckiej spółki Sedistec, a także przejętej w tym roku spółki CADM, działającej w segmencie inżynieryjnych usług projektowych – wyjaśnia André Gerstner, prezes Groclinu.
W ocenie zarządu spółki kolejne miesiące również zapowiadają się udanie pod względem sprzedaży. – Sprzedaż dla modelu VW T6 pozostaje wysoka, prognozy na kolejne miesiące również są pozytywne. Wolumen sprzedaży dla Forda ustabilizował się i nie spodziewamy się dalszych jego spadków. W przypadku Opla oczekujemy zwyżek w nadchodzących miesiącach. W czwartym kwartale 2016 r. rozpoczynamy też seryjną produkcję i dostawy w ramach zamówień na VW Crafter i Opla Insignia. Dla VW Fastback produkcja seryjna planowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku – zapowiada szef Groclinu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Obniżki stóp, rosnące płace – to zjawiska, które powinny nam pomagać w zwiększaniu sprzedaży mieszkań w II półroczu. Ale to przyszły rok przyniesie warunki zauważalnie poprawiające sytuację – mówi Robert Maraszek, wiceprezes Grupy Inpro.
Popyt na mieszkania nie zniknął, ludzie byli zainteresowani, ale nie mieli skłonności do zawierania transakcji. Kolejne obniżki stóp skłaniają kolejne pule nabywców do zakupu – mówi Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka badań rynku w firmie Otodom.
Mimo słabej sprzedaży mieszkań i puchnącej oferty, produkcja mieszkań w ostatnich kwartałach furczała. Czy nadchodzi dołek, jak dwa lata temu, który zainspirował polityków do licytacji na programy dopłat?
Analitycy BM mBanku zalecają kupować akcje Domu Development, Murapolu i Develii. Utrzymali też „kupuj” dla Atalu – ale tu ryzyko jest większe.
Na szerokim rynku II kwartał przyniósł lekką poprawę mieszkań sprzedaży wobec pierwszych miesięcy, a jak poradziły sobie spółki notowane na GPW i Catalyst? Tylko u nas – wszystkie dane w jednym miejscu, na bieżąco.
Spółka mocno poprawiła sprzedaż mieszkań w II kwartale. Liczy na udane II półrocze.