Reklama

Banki już płacą ogromne daniny. „Kolejny podatek to zły pomysł”

Ludzie nie korzystają na bankach – sugeruje minister Pełczyńska-Nałęcz. – Jest wprost odwrotnie, zyskują i klienci, i budżet państwa – odpowiadają analitycy. A jakie zdanie w sprwie ewentualnego dodatkowego podatku bankowego ma minister aktywów?
Banki już płacą ogromne daniny. „Kolejny podatek to zły pomysł”

Foto: Adobestock

Nałożenie na banki podatku od nadmiarowych zysków to zły pomysł – oceniał w poniedziałek Jakub Jaworowski, minister aktywów państwowych. To komentarz szefa MAP do pomysłu tzw. windfall tax lansowanego przez Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej.

Banki zarabiają za dużo?

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama