Reklama

Maciej Kropidłowski, Bank Handlowy: MiFID II grozi bankom

WYWIAD | Maciej Kropidłowski z wiceprezesem Banku Handlowego rozmawia Przemysław Szubański

Publikacja: 27.06.2017 08:24

Maciej Kropidłowski, Bank Handlowy: MiFID II grozi bankom

Foto: Archiwum

Zarząd Banku Handlowego zarekomendował wypłatę dywidendy w kwocie 591,89 mln zł, tj. 98 proc. jednostkowego zysku netto, wypracowanego w 2016 roku, mając na to indywidualną zgodę KNF. Jakie spełnił kryteria?

Część kryteriów jest ogólnie znana, część jest indywidualnie ustalana dla poszczególnych banków. My należymy do banków systemowych, więc te wymogi są wobec nas wyższe niż wobec innych. Chciałbym natomiast zwrócić uwagę, że Bank Handlowy jest mocno skapitalizowany i te wymogi – mimo że były wyższe niż w poprzednich latach – i tak nie wyczerpały naszej bazy kapitałowej. Politykę dywidendową prowadzimy konsekwentnie od wejścia banku na GPW – wypłacamy tak dużo, jak możemy. Jesteśmy jednym z dwóch dużych banków, które były w stanie podzielić się w ogóle z akcjonariuszami zyskiem, a do tego wypłacić tak wysoką dywidendę za rok 2016.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Banki
Wysp strategii giełdowych banków. Zapowiada się ostra walka o klientów
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Banki
BNP Paribas BP: główny akcjonariusz zmniejsza zaangażowanie do 75 proc.
Banki
BNP Paribas chce mieć milion nowych klientów. I obiecuje podwojenie dywidendy
Banki
Perspektywy bankowości prywatnej w Polsce. AI lepiej dopasuje usługi?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Banki
Banki liczą na więcej milionerów i sukcesji
Banki
Ważna zmiana w zarządzie BGK
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama