Technologie

K2 Internet zwiększa sprzedaż i zyski

Aż o 41 proc., w porównaniu z analogicznym okresem 2009 r., zwiększyły się w I półroczu tego roku przychody skonsolidowane K2 Internet. Zysk netto sięgnął 590 tys. zł. Rok wcześniej grupa miała na tym poziomie 1 mln zł straty

Janusz Zebrowski, prezes zarządu Internet K2

Foto: materiały prasowe

K2 Internet, zgodnie z zapowiedziami zarządu, dynamicznie zwiększa w bieżącym roku przychody ze sprzedaży i poprawia rentowność. Władze spółki podkreślają, że wzrost nie jest efektem powiększania grupy ale został wypracowany organicznie. Firmie sprzyja ożywienie w branży marketingu internetowego co przekłada się na wzrost popytu na jej usługi. „Dodatkowo, po kryzysowym roku ubiegłym, obserwujemy wśród klientów większą determinację do realizacji projektów, które były wcześniej wstrzymywane lub odwoływane” – pisze zarząd w komentarzu do raportu półrocznego. K2 Internet udało się również, oprócz utrzymania współpracy z dotychczasowymi kontrahentami, pozyskać wielu nowych. Do listy klientów w tym roku dołączyły m.in. City Handlowy, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Whirlpool Polska czy L'Oréal Polska.

Dlatego zarząd giełdowej spółki optymistycznie ocenia perspektywy na II półrocze i cały bieżący rok.„Patrząc na wyniki finansowe w kontekście naszych wewnętrznych planów jesteśmy zadowoleni z tego co udało się osiągnąć. Pamiętając, że tradycyjnym okresem “żniw” jest dla nas ostatni kwartał. Wszystko wskazuje na to, że zrealizujemy publicznie składane deklaracje dotyczące wyników całego roku” – komentuje Janusz Żebrowski, prezes K2 Internet. Z jego wcześniejszych wypowiedzi wynika, że 2010 r. dla grupy ma być rekordowy jeśli chodzi o sprzedaż. W 2009 r. obroty wyniosły 43 mln zł.

Technologiczna spółka zdecydowała o wprowadzeniu na NewConnect spółki zależnej MDPL, do której należy serwis Audioteka.pl sprzedający audiobooki. Audioteka.pl planuje przed debiutem ofertę prywatną, żeby pozyskać pieniądze na dalszy rozwój serwisu. Podmiot wybrał już doradcę finansowego i przekształca się w spółkę akcyjną.

Inwestorzy neutralnie przyjęli raport półroczny K2 Internet. Kurs spada obecnie 0,07 proc. i akcje są wyceniane na 13,79 zł za sztukę.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.