REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

MCI Management inwestuje w e-finanse

Helix Ventures Partners FIZ (HVP FIZ), fundusz zarządzany przez MCI Management, objął udziały w porównywarce finansowej – eBroker.pl

Ebroker.pl jest drugą inwestycją należącego do MCI funduszu Helix Ventures Partners FIZ

Foto: Materiały Inwestora

Fundusz wyłożył 1,5 mln zł na nowe udziały krakowskiej spółki Mediasoft Polska, która prowadzi internetową porównywarkę finansową – eBroker.pl. Płatność rozłożona jest na dwie części. Pierwsza (0,81 mln zł) jest w trakcie regulowania. Druga zostanie uiszczona w ciągu sześciu miesięcy. Kupujący ma opcję dalszego zwiększania zaangażowania w spółce i objęcia pakietu większościowego. Może zainwestować w kolejne 3 mln zł.

Ebroker.pl jest porównywarka produktów ponad 40 instytucji finansowych. Serwis, mimo krótkiej historii, jest rentowny. W przyszłym roku ma mieć kilka milionów złotych obrotów. Z jego usług korzystają największe krajowe portale a także banki i instytucje finansowe.

- Dzięki współpracy z HVP wdrożymy nowe rozwiązania, które dla współpracujących z nami portali i wydawców przełożą się na jeszcze lepszą monetyzację, a do banków przyciągną świadomych klientów - uzasadnia Paweł Słowiakowski, prezes zarządu.

Ebroker.pl jest drugą inwestycją uruchomionego w zeszłym roku funduszu. W styczniu HVP FIZ objął (za 1 mln zł) udziały w spółce mSejf. Przedstawiciele funduszu deklarują, że do końca roku portfel jeszcze się powiększy. – Pracujemy nad nowymi przedsięwzięciami. Nie wykluczam, że jeszcze w tym roku pochwalimy się jednym większym, lub dwoma mniejszymi projektami – zapowiada Małgorzata Walczak, zarządzająca HVP.

Na kierowany przez nią fundusz (dysponuje budżetem 40 mln zł) złożyli się Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK), który wyłożył połowę środków. Kolejne 30 proc. zainwestował giełdowy MCI Management, a 20 proc. prywatny inwestor Dariusz Wiatr. Fundusz koncentruje się na inwestycjach w projekty na wczesnych etapach rozwoju z obszaru internetu, technologii mobilnych i elektronik. Wartość pojedynczej inwestycji nie może przekroczyć 1,5 mln euro.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA