Technologie

City Interactive: Producent gier idzie jak burza

18 mln zł wyniosły przychody City Interactive w II kwartale. Były o 135 proc. większe niż w analogicznym okresie 2009 r. Kurs rośnie o 3,6 proc.

Marek Tymiński, prezes City Interactive

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Zgodnie z zapowiedziami Marka Tymińskiego, prezesa City Interactive ([link=http://www.parkiet.com/artykul/7,943391_City_Interactive_idzie_za_ciosem.html]wyrażał je w "Parkiecie" pod koniec czerwca[/link]), II kwartał była dla jego spółki wyjątkowo udany.

W tym okresie producent i dystrybutor gier miał aż 18 mln zł przychodów ze sprzedaży. Był to zatem najlepszy kwartał w historii spółki. Ostateczne wyniki mogą być nieco niższe (jak na razie znamy tylko dane wstępne) bo zarząd planuje utworzyć rezerwę na ewentualne zwroty niesprzedanych gier (podobne korekty robione są co kwartał).

City Interactive nie ujawniło, ile wyniósł zysk netto w II kwartale. Tymiński zapowiadał jednak, że również będzie rekordowy. Narastająco sprzedaż giełdowej spółki zbliża się już do 30 mln zł. W I półroczu 2009 r było to16,7 mln zł.

Skokowa poprawa wyników to efekt wprowadzenia do sprzedaży nowej gry "Sniper: Ghost Warrior". Jej budżet wyniósł 3 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.