Technologie

Asseco Poland: Szansa na duży projekt dla ARiMR

Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na
utrzymanie systemów informatycznych. Budżet projektu, szacowany na podstawie wadium, to ponad 40 mln zł

ARiMR

Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński Jakub Kamiński

Rolnicza agencja, w drodze dialogu konkurencyjnego, szuka firmy, która przez najbliższe trzy lata będzie zajmowała się utrzymaniem, modyfikacją i ulepszanie systemów informatycznych: OFSA (do obsługi funduszy strukturalnych), OFSA-PROW i OFSA-PROW-DD (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013) oraz RG-PROW (Rejestr Gospodarstw).

Zamawiający wyznaczył wadium, które muszą uiścić firmy zabiegające o zamówienie, na 1,25 mln zł co pozwala szacować, że budżet zarezerwowany na inwestycję to ponad 40 mln zł. Firmy zainteresowane zdobyciem kontraktu mają czas na składanie ofert do końca czerwca.

Wybór wykonawcy w drodze dialogu konkurencyjnego (ARiMR deklaruje, że będzie rozmawiał z pięcioma firmami) stawia w uprzywilejowanej pozycji podmiot, który obecnie dba o utrzymanie tych systemów czyli Asseco Poland. Wymienione powyżej rozwiązania zostały stworzone przez ABG, które zostało wchłonięte przez rzeszowską spółkę.

Asseco Poland przejęło w spadku również umowy na utrzymanie systemów. Ostatni kontrakt na serwis aplikacji został parafowany pod koniec grudnia 2009 r. Wartość rocznego zamówienia (obowiązuje do końca tego roku) to 20 mln zł netto.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.