REKLAMA
REKLAMA

Technologie

NFI Midas i Magna nie stworzą operatora bez logo

Nie spełnił się jeden z warunków, wstrzymujących powstanie bezimiennego
operatora, który miał umożliwiać sieciom kablowym świadczenie m.in. usług
komórkowych

Rada nadzorcza funduszu NFI Midas SA, właściciela CenterNetu, operatora sieci komórkowej "wRodzinie", nie wyraziła zgody na zawarcie umowy zakładającej fuzję z innym operatorem telekomunikacyjnym Mediatelem SA

Foto: Fotorzepa, Michał Walczak mw Michał Walczak

Rada nadzorcza NFI Midas nie zgodziła się na transakcję, po której Mediatel miał trafić do grupy tego NFI i przejąć CenterNet, operatora sieci komórkowej wRodzinie. Midas nie podał w komunikacie powodów takiej decyzji rady.

- Nie mamy jeszcze oficjalnego stanowiska NFI Midas w tej sprawie - mówi Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia, spółki kontrolującej Mediatel. W ten sposób odpowiedział na pytanie, czy dzisiejszy komunikat Midasa to definitywny koniec rozmów o kapitałowym połączeniu grup i wprowadzeniu w życie niecodziennej koncepcji. Magna i Midas przedstawiły ją w dniu publikacji wyników Mediatela za 2009 rok. Były słabsze od prognoz.

Nieoficjalnie mówiło się, że największym ryzykiem dla projektu jest opinia Romana Karkosika, biznesmena, który kontroluje Midasa. Wcześniej rozmowy z nim w sprawie zakupu CenterNetu zerwał Zygmunt Solorz-Żak, właściciel m.in. Cyfrowego Polsatu, Telewizji Polsat i Sferii. Solorz-Żak twierdził, że został potraktowany niepoważnie, bo Karkosik prowadził rozmowy jednocześnie z kilkoma podmiotami.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA