Technologie

Skok TelForceOne i Midasa po umowie

Sieć komórkowa i dystrybutor usług oraz akcesoriów telekomunikacyjnych nawiązały współpracę. Rynkowi to się spodobało
Foto: ROL

Umowa o współpracy CenterNetu, operatora komórkowego budowanego przez NFI Midas, z TelForceOne, dystrybutorem usług i akcesoriów telekomunikacyjnych podbiła wczoraj kursy obu giełdowych spółek. Mimo że nie ujawniono jej wartości, papiery Midasa podrożały o 7,53 proc., do 13 zł, a notowania TelForceOne o 37,36 proc., do 5 zł.

[srodtytul]Obopólne korzyści [/srodtytul]

Dzięki umowie CenterNet znalazł partnera, który będzie pośredniczył w sprzedaży jego ofert komórkowych, a TelForceOne zyskało nowe źródło przychodów. Podpisało też umowę ze spółką Bonum, która – na zlecenie Fundacji Lux Veritatis – odpowiada za funkcjonowanie sieci komórkowej „wRodzinie”, promowanej przez media skupione wokół kontrowersyjnego duchownego, o. Tadeusza Rydzyka.

CenterNet jest infrastrukturalnym operatorem wRodzinie. „W ocenie zarządu TelForceOne wysoka rozpoznawalność marki „wRodzinie” i popularność oferowanych przez Bonum usług pozwala szacować, że wartość transakcji generowanych na podstawie niniejszej umowy może być istotna dla emitenta” – napisało TelForceOne w komunikacie.

Sieć o. Rydzyka ruszyła 11 lipca, w dniu, gdy pielgrzymi ruszali na Jasną Górę. CenterNet chwalił się potem, że sprzedał na pniu wszystkie aparaty telefoniczne. Nie podał jednak, jak dużo ich było.

[srodtytul]Na razie tylko współpraca handlowa[/srodtytul]

TelForceOne, poprzez spółkę zależną Teletorium dysponuje siecią tzw. wysp, czyli stanowisk sprzedaży zlokalizowanych w galeriach handlowych. Współpracuje też z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era i Heyah, czy Cyfrowym Polsatem.

Anna Gołębicka, rzeczniczka CenterNetu, pytana, czy operator planuje powrót do planu kapitałowej współpracy z TelForceOne uniknęła wiążącej odpowiedzi. – Współpraca handlowa to to, o czym dziś informujmy – powiedziała.

Na zamknięciu czwartkowej sesji giełdowej kapitalizacja NFI Midas, którego najważniejszą część majątku stanowią akcje dopiero budującego pozycję CenterNetu, sięgała 769,5 mln zł. Rynkowa wartość TelForceOne wyniosła 37,8 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.