REKLAMA
REKLAMA

Firmy

IMC: Analitycy widzą duży potencjał do wzrostu

We wtorek kurs akcji ukraińskiej spółki IMC, jako jednej z nielicznych w ostatnich dniach, wyznaczył co najmniej roczny szczyt notowań.
Foto: GG Parkiet

Walory rolniczej spółki drożały nawet o 3,4 proc., do 7,35 zł. Tym samym były najdroższe od września 2014 r. Od początku roku kapitalizacja firmy zwiększyła się o około 23 proc. i wynosi obecnie 230 mln zł. Według trzech ostatnich rekomendacji analityków kurs akcji IMC ma jeszcze około 40 proc. potencjał do wzrostu.

W I kwartale spółka znacząco zmniejszyła stratę. IMC miało 4,6 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 23,94 mln USD straty rok wcześniej. Przychody spółki spadły o 17 proc., do 26,78 mln USD. Jakich wyników inwestorzy mogą się spodziewać w najbliższym okresie? – Wyniki IMC w kolejnych kwartałach powinny być stabilne. Nie spodziewam się dużych odchyleń w którąś ze stron. W ostatnim czasie ceny kukurydzy, która odpowiada za około 70 proc. przychodów spółki, nieco spadły, co powinno być zrównoważone przez rosnące wolumeny sprzedaży – mówi Adam Milewicz, analityk biura maklerskiego ING.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA