Czterech ekspertów wskazało po jednej spółce z zagranicznej giełdy, która ich zdaniem warta jest uwagi. Każdy podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami:
Formacja podwójnego dna, wskazująca oczywiście na rychłe wzrosty, pojawiła się na wykresie The Travelers Companies – amerykańskiego przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego, wliczanego do indeksu Dow Jones Industrial Average 30. Bez wątpienia jest to odreagowanie po silnych spadkach spowodowanych nienajlepszymi wynikami spółki za pierwszy kwartał tego roku. Aktualnie za jedną akcję giganta trzeba zapłacić 102,5 USD. Poziomem nie do przejścia okazało się okrągłe 100 USD. Wsparcie zostało wyznaczone na wysokości 100,8 USD. Najbliższym poziomem docelowym, którego osiągnięcie będzie sygnałem zakończenia budowy formacji jest poziom 105 USD. Jego przełamanie pozwoli na atak na opór 108,7 USD, a nawet na ewentualną próbę wyznaczenia nowego maksimum (teraz szczyt znajduje się na wysokości 110,46 USD). Co bardzo istotne, notowania utrzymały się ponad linią długoterminowego trendu wzrostowego, co zdecydowanie sprzyja stronie popytowej.
Kurs akcji banku wykonał czy też wciąż wykonuje korektę do strefy średnioterminowego wsparcia, a skoro tygodniowe średnie kroczące EMA właśnie zostały osiągnięte, to należy sądzić, że podaż powinna wyhamować. Po ostatnim sygnale kupna opisywanym w połowie lutego, kurs wykonał okazałą wzrostową falę, która właśnie jest znoszona i jeśli tegoroczne minima zostaną utrzymane, to „Big Picture" wciąż będzie na korzyść hossy. Niestety największym zagrożeniem dla banku jest ogólna słaba koniunktura na Deutsche Boerse, niemniej jednak po takiej przecenie jaka miała miejsce ostatnio można sądzić, że miejsca do spadków nie ma już za wiele i papier powinien się podnosić.
Deutsche Telekom to spółka, która w dobie pełnej korekty na DAX stoi u progu większej przeceny. Mamy tutaj kilka silnych sygnałów sugerujących możliwe dalsze obniżki, ale do aktywacji pełnoprawnego sygnału sprzedaży brakuje jeszcze pogłębienie dzisiejszego ruchu negującego bycze odbicie od zielonego wsparcia. W pierwszej kolejności rzuca się tutaj w oczy duża formacja RGR z wyraźnie zaznaczoną linią szyi na poziomie 16,3 EUR. Dziś, przy słabości szerszego indeksu, doszło do naruszenia tej linii jednak szybko pojawił się popyt negując w początkowej fazie to wyjście. Stawia to akcję podaży pod znakiem zapytania stąd też propozycja sell stopa, a nie otwierania zlecenia z użyciem egzekucji natychmiastowej. Kolejnym sygnałem pro sprzedażowym jest przełamanie niebieskiej linii trendu wzrostowego. Potencjalnym zasięgiem korekty jest realizacja ruchu wynikająca z formacji RGR w okolicach 15 EUR. Zanegować taki scenariusz może rychłe zakończenie korekty na DAX i powrót do wzrostów, co z pewnością pociągnie za sobą takie spółki jak Deutsche Telekom.
Bardzo ciekawe od strony technicznej jak i fundamentalnej wygląda ostatnio amerykańska spółka z sektora handlu detalicznego – Wal-Mart. Gigant opublikuje swoje dane finansowe za ostatni kwartał 19 maja. Oczekiwania z Wall Street co do wyników są bardzo słabe, gdyż wyniki gospodarcze Stanów Zjednoczonych z pierwszego kwartału nie należały do najlepszych. W szczególności martwił spadek sprzedaży detalicznej, co miało związek z bardzo słabą pogodą w USA w pierwszym kwartale. Wszystko to z pewnością przyczyniło się do słabszych wyników Wal-Martu. Należy sobie zadać pytanie jak słabych. Ostatnio swoje wyniki publikowała spółka Sysco, również związana z handlem detalicznym. Wyniki spółki wypadły poniżej rynkowych oczekiwań, co jest złą oznaką przed publikacją gigantów z rynku handlu detalicznego.