Trzech ekspertów wskazało po jednej spółce z zagranicznej giełdy, która ich zdaniem warta jest uwagi. Każdy podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Firma Google zdecydowała się zmienić nazwę, a tak naprawdę wejść w strukturę holdingu Alphabet Inc. Twórcy najpopularniejszej przeglądarki na świecie chcą tym samym objąć swoją działalnością takie dziedziny, jak nauki biologiczne, inwestycje, badania naukowe etc. Nazwa akcji spółki Google Inc. notowanych na giełdzie Nasdaq również została zmieniona na nową nazwę holdingu. Z technicznego punktu widzenia ostatnie zmiany podobają się inwestorom i jest duża szansa na większy ruch wzrostowy na wykresie spółki Alphabet Inc. Sygnałem do wzrostów było przełamanie obszaru 577,50 – 583 USD, po czym kurs dotarł w okolice 700 USD. Po tym ruchu wzrostowym obserwowaliśmy korektę, która utworzyła na wykresie dziennym formację trójkąta. Obecnie jest spora szansa na zakończenie korekty. Byki muszą przełamać poziom oporu w okolicach 672 USD oraz górne ograniczenie wspomnianej formacji. Po przełamaniu tego obszaru prawdopodobnie dojdzie do ponownego ataku na ostatnie szczyty w okolicach 700 USD. Z kolei przełamanie tego poziomu może sprowadzić kurs w okolice 770 USD, gdzie znajduje się silny poziom oporu, a nieco wyżej wypada zasięg formacji trójkąta.

Odbicie na globalnych rynkach widoczne jest na wykresach wielu spółek. Należy do nich przykładowo gigant ubezpieczeniowy AIG. Na wykresie tygodniowym widzimy, że odbiliśmy od długoterminowej linii trendu wytyczonej od dołków z października 2011 roku. Odbiciu towarzyszy tygodniowa formacja młotka, czyli świecy z długim dolnym cieniem, która sama w sobie jest sygnałem kupna. Jeżeli dodamy do tego fakt, że świeca pojawia się na kluczowym horyzontalnym wsparciu (56.40$), a także w przedziale 50-61.8% Fibonacciego ostatniej fali to sygnał kupna otrzymuje mocne wsparcie. Warto spojrzeć także na histogram MACD, który wskazuje mocną dywergencję przy ostatnim ataku na minima. Na dokładkę, mamy tutaj także plus od strony geometrii, gdzie korekty zaznaczone na żółto są podobnej wielkości. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, wejście na długo wydaje nam się dobrą opcją. Od strony technicznej, właściwym miejscem na postawienie zlecenia obronnego stop loss będzie poniżej zeszłotygodniowych minimów w okolicach 55 $ za akcję.

Wyhamowanie deprecjacji w strefie wsparcia wyznaczonej przez minima z 2008 r., brak kontynuacji spadków po przełamaniu dolnego ograniczenia kanału oraz pozytywna dywergencja zachodząca w ostatnich tygodniach pomiędzy minimami, a RSI sprawiają, że należałoby podjąć temat wzrostowego odbicia. Jak na razie za wcześnie jest na to, aby mówić o nowym impulsie hossy, jednakże patrząc na zachowanie się towarowo-surowcowego indeksu CRB Index, gdzie coraz widoczniejsze są formacje kończące bessę, należałoby przychylnym okiem zapatrywać się na spółki wydobywające surowce i minerały. W obliczu wybicia lokalnych oporów stanęło złoto, które ma za sobą fałszywe wyłamanie wsparcia i na ruchu powrotnym spod wsparcia na celowniku są obecnie kilkumiesięczne maksima. Wraz z rosnącymi kontraktami na gold aprecjacji poddają się akcje Goldcorp, a uformowany w ostatnich tygodniach trójkąt generuje potencjał do dalszych wzrostów. Wszystko to sprawia, że na spółkę notowaną na NYSE należałoby zapatrywać się z optymizmem.