Zagraniczna Spółka Dnia

Kultowa marka w dobrej kondycji

Harley-Davidson. Kluczowe dotarcie do młodszych klientów.
Foto: Bloomberg

Producent motocykli posiadający wiernych klientów zaczyna wychodzić także do nowych grup. Spółka stara się też nadążać za świeżymi trendami, czego oznaką jest stworzenie marki motocykli elektrycznych LiveWire. Eksperci podkreślają, że obecna cena akcji sprzyja uwzględnieniu walorów spółki w portfelu.

Szans Harleya-Davidsona na dobre wyniki w przyszłości analitycy upatrują przede wszystkim w elektrycznych motocyklach. Już teraz wiele koncernów samochodowych ogłasza odchodzenie od spalinowych aut na rzecz tych bardziej ekologicznych, a amerykański producent wpisuje się w ten trend. Pozytywny jest również fakt, że nowe modele będą bardziej przemawiać do młodszych klientów. Dotychczas motocykle firmy kupowały głównie osoby starsze. Oprócz tego ważnym źródłem przychodów mogą się okazać akcesoria z logo marki, które uchodzą za kultowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.